Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ادامه امدادرسانی و افزایش شمار قربانیان زلزله در اکوادور

ادامه امدادرسانی و افزایش شمار قربانیان زلزله در اکوادور
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شمار جانباختگان زلزله شنبه شب در اکوادور به ۳۵۰ نفر رسید. در پی وقوع این زمین لرزه بزرگ که قدرت آن ۷.۸ ریشتر بود، نزدیک به ۲۱۰۰ نفر نیز زخمی شدند

آگهی

شمار جانباختگان زلزله شنبه شب در اکوادور به ۳۵۰ نفر رسید. در پی وقوع این زمین لرزه بزرگ که قدرت آن ۷.۸ ریشتر بود، نزدیک به ۲۱۰۰ نفر نیز زخمی شدند. زلزله به ویژه در شهرهای «پِدِرنالِس» و «پورتو ویه خو» در سواحل غربی اکوادور تلفات زیادی بر جای گذاشت و ساختمان ها، جاده ها و پل های بسیاری را ویران کرد.

در حدود ۱۳۵۰۰ نیروی امدادی در اکوادور به همراه چندین اکیپ خارجی از جمله از کلمبیا و مکزیک در عملیات امداد و نجات آسیب دیدگان شرکت دارند. بسیاری از زلزله زدگان نیز هم چنان شب را در خیابان به سر می برند.

یکی از بازماندگان که چند عضو خانواده اش را از دست داده می گوید: «دیشب نخوابیدم و امشب هم نمی توانم بخوابم چون استرس دارم. دیگر امیدی ندارم که عزیزانم را پیدا کنم و ببینم که حالشان خوب است.»

دیگری می گوید: «هرگز فکر نمی کردیم چنین اتفاقی بیفتد. خانواده ها نگران اند، وحشتناک است.»

یک امدادگر در پورتو ویه خو می گوید: «شهر تقریباً ویران شده. برق و سایر خدمات وجود ندارد.»

تلفات زلزله با ادامه عملیات جستجوی شبانه روزی ممکن است باز هم افزایش یابد. رافائل کورئا، رئیس جمهوری اکوادور این زلزله را «بزرگترین تراژدی» این کشور در دهه های اخیر خواند و گفت که برای بازسازی مناطق زلزله زده به میلیاردها دلار نیاز خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمار جان باختگان زلزله اکوادر به ۲۷۲ تن افزایش یافت

نوری عجیب در آسمان اکوادور قبل از زمین لرزه

مردان مسلح در اکوادور هنگام پخش زنده به تلویزیون حمله کردند