Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آفریقا نیوز، رسانه ای برآمده از یورونیوز برای قاره آفریقا

آفریقا نیوز، رسانه ای برآمده از یورونیوز برای قاره آفریقا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شبکه تلویزیونی «آفریقا نیوز» با هدف اطلاع رسانی و ارایه اخبار در حوزه آفریقا و جهان راه اندازی می شود. مرکز این شبکه تلویزیونی که زیر مجموعه یورونیوز

آگهی

شبکه تلویزیونی «آفریقا نیوز» با هدف اطلاع رسانی و ارایه اخبار در حوزه آفریقا و جهان راه اندازی می شود. مرکز این شبکه تلویزیونی که زیر مجموعه یورونیوز است در شهر پوانت نوار در جمهوری دموکراتیک کنگو است.
بخش وبسایت این شبکه از ماه ژانویه سال جاری میلادی راه اندازی شد و تلویزیون آن نیز از طریق ماهواره برای ۳۳ کشور آفریقایی در دسترس خواهد بود.

ورونیکا کوابلا، معاون سردبیر بخش انگلیسی زبان که از کشور غنا به این گروه پیوسته می گوید: «ما از کشورهای مختلف انگلیسی و فرانسه زبان به اینجا آمده ایم و باید با یکدیگر برای تنظیم و حل و فصل اختلافات فرهنگی موجود کار می کردیم تا بتوانیم در اینجا در پوانت نوار گردهم آییم. اما با گذشت زمان یادگرفتیم که چگونه باهم کار کنیم و همه افرادی که اینجا هستند، کاملا در کارشان حرفه ای عمل می کنند.»

«آفریقا نیوز» در ۴ بخش شامل خبر، اقتصاد، ورزش و فرهنگ فعالیت می کند. در حال حاضر ۴۵ نفر از کشورهای مختلف در این شبکه فعال هستند. مرکز این شبکه به طور موقت در شهر پوانت نوار است اما با پایان ساخت ساختمان اصلی آن به برازاویل، پایتخت کنگو منتقل می شود.

جان داوید میحامله، خبرنگار ارشد این شبکه از کشور کامرون نیز معتقد است: «اغلب گزارش هایی در کشورهای دیگر تولید می شود، زندگی روزمره در آفریقا را به نمایش می گذارند اما برای نخستین بار این فرصت را داریم که بتوانیم چشم اندازی از آفریقا ارایه کنیم و این همان چیزی است که می توان «آفریقا نیوز» را بر مبنای آن تعریف کرد.»

این شبکه در حال حاضر تنها به دو زبان انگلیسی و فرانسه پخش می شود اما مسئولان شبکه در نظر دارند تا زبان های دیگر کشورهای آفریقایی از جمله زبان سواحیلی را نیز به آن بیفزایند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائیل اقدامات قانونی را برای بستن شبکه تلویزیونی «الجزیره» در خاک خود آغاز کرد

پیامدهای جنگ غزه؛ سوئد برای برگزاری مسابقه یوروویژن آنهم با تدابیر امنیتی بالا آماده می‌شود

نتیجه نظرسنجی خبرگزاری جمهوری اسلامی: مردم به فضای مجازی بیش از صدا و سیما اعتماد دارند