پاپ ۱۲ پناهجوی سوری را با خود از یونان به واتیکان برد

پاپ ۱۲ پناهجوی سوری را با خود از یونان به واتیکان برد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پاپ فرانچسکو، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان، روز شنبه در بازگشت از سفر یونان، سه خانواده پناهجوی مسلمان سوری شامل ۱۲ نفر از جمله شش کودک را برای اسکان در

آگهی

پاپ فرانچسکو، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان، روز شنبه در بازگشت از سفر یونان، سه خانواده پناهجوی مسلمان سوری شامل ۱۲ نفر از جمله شش کودک را برای اسکان در واتیکان به همراه خود به فرودگاه رم برد. پیش از این در جریان بازدید پاپ از جزیره لزبوس یونان مطبوعات فاش کرده بودند که رهبر کاتولیک ها قصد دارد به طور نمادین چند پناهجوی مسیحی اهل سوریه را با خود به واتیکان ببرد.

پاپ به جزیره لزبوس سفر کرده و روز شنبه در اردوگاه پناهجویان موریا حاضر شده بود. جزیره لزبوس یکی از نخستین مناطقی است که پناهجویان خاورمیانه و آفریقا برای ورود به اروپا وارد آن می شوند.

اما پناهجویان مقیم لزبوس تنها همین ۱۲ نفر نبودند. هنوز ۳۰۰۰ پناهجوی دیگر در این جزیره حاضرند که گروهی از آنان همزمان با حضور پاپ، به همراه کنشگران مدافع حقوق آنها در شهر موتلینه دست به تظاهرات زدند و به سیاست های اتحادیه اروپا در جهت محدود کردن ورود مهاجران اعتراض کردند. روی پلاکاردهایی که این معترضان حمل می کردند نوشته شده بود: «اتحادیه اروپا، شرم بر تو»!

یک کنشگر مدافع حقوق پناهجویان می گوید: «هر زمان که یک شخصیت معروف یا رسمی برای بازدید به لزبوس می آید، کارهای نمایشی می کنند. دیوارهای اردوگاه موریا را رنگ می زنند، لباس نو به مردم می دهند، گل می کارند، اما واقعیت این گونه نیست.»

استاماتیس جیانیسیس، خبرنگار یورونیوز در لزبوس می گوید: «هدف پاپ و اسقف اعظم ارتدوکس یونان از بازدید جزیره لزبوس نشان دادن همبستگی با پناهجویان و مهاجران بدون توجه به دین و کشور آنها بوده است. با وجود آن که این رفتار وجه نمادین برجسته ای دارد، اما بعید است که در سیاست سرسختانه رهبران اروپا مبنی بر بسته نگه داشتن مرزها تغییری ایجاد کند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مشعل بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس در المپیای یونان روشن شد

یونان موفق شد سردسته باند بزرگ بین‌المللی قاچاق سوخت با درآمد ۲۱ میلیارد دلاری را دستگیر کند

«دانشگاه‌های خصوصی نمی‌خواهیم»؛ دانشجویان یونان خشمگین از تصمیم پارلمان با پلیس درگیر شدند