Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رویارویی تظاهر کنندگان و دولت فرانسه بر سر قانون کار

رویارویی تظاهر کنندگان و دولت فرانسه بر سر قانون کار
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

طرح قانون کار از سوی دولت فرانسه در هفته های گذشته با اعتراض سندیکاهای کارگری، دانشجویی و دانش آموزی این کشور مواجه شده است. روز پنجشنبه نیز بسیاری

آگهی

طرح قانون کار از سوی دولت فرانسه در هفته های گذشته با اعتراض سندیکاهای کارگری، دانشجویی و دانش آموزی این کشور مواجه شده است. روز پنجشنبه نیز بسیاری از اعتراض کنندگان در میدان جمهوری پاریس تجمع کردند. این در حالیست که دولت وعده اصلاح قانون کار را داده است.

دختر جوانی که در میان تظاهرکنندگان است می گوید: «اصلاحات ظاهری هستند. تمام این تغییرات برای خاموش کردن جنبش اعتراضی و تفرقه افکندن میان جوانان و حقوق بگیران است. خوشحالیم که امروز حقوق بگیران در کنار ما هستند. تا باز پس گیری قانون کار به اعتراضها ادامه می دهیم.»

این درحالیست که فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه پنجشنبه شب در یک برنامه زنده تلویزیونی اعلام کرد دولت لایحه قانون کار را پس نخواهد گرفت و دولت به اصلاح قانون کار بسنده خواهد کرد.

آقای اولاند گفت: «معترضان خیابانی فکر می کنند که قانون کار باید از سوی دولت باز پس گرفته شود. اینگونه نیست. با اینحال با سندیکاها و کسانیکه مفهموم این اصلاحات را درک می کنند گفتگو می کنیم.»

تظاهرات روز پنجشنبه در پاریس و برخی شهرهای دیگر فرانسه به خشونت کشیده شد. در پایتخت فرانسه، پلیس برای آرام کردن تظاهرکنندگان به سوی جمعیت گاز اشک آور پرتاب کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسل‌‌‌‌کننده ترین آدم‌های دنیا چه افرادی هستند؟

شهادت اولاند در دادگاه حملات ترویستی پاریس: داعش دموکراسی و شیوه زندگی ما را هدف قرار داده بود

یکه‌تازی مردان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات اتحادیه اروپا