Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سندرز و کلینتون در مناظره انتخاباتی به یکدیگر تاختند

سندرز و کلینتون در مناظره انتخاباتی به یکدیگر تاختند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

برنی سندرز و هیلاری کلینتون، دو نامزد دموکرات در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا پنجشنبه شب با یکدیگر مناظره کردند. در آستانه رقابت

آگهی

برنی سندرز و هیلاری کلینتون، دو نامزد دموکرات در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا پنجشنبه شب با یکدیگر مناظره کردند.

در آستانه رقابت های حساس درون حزبی روز سه شنبه دموکرات ها در ایالت پرجمعیت نیویورک، برنی سندرز و هیلاری کلینتون به یکدیگر تاختند و هریک قدرت داوری و تجربه دیگری را به چالش گرفت. وال استریت، کنترل اسلحه، حداقل دستمزدها از جمله موضوعات مطرح در مناظره بین دو نامزد بود.

برنی سندرز بار دیگر با انتقاد از صلاحیت رقیبش گفت: «آیا وزیر خارجه سابق، کلینتون هوشمندی و تجربه لازم را برای رئیس جمهور شدن دارد؟ البته که دارد. اما من قدرت داوری او را زیر سوال می برم.»

در مقابل هیلاری کلینتون هم در دفاع از خود گفت: «مردم نیویورک دوبار به من بعنوان سناتور ایالت نیویورک رای دادند و رئیس جمهور اوباما به قدرت داوری ام به اندازه ای اعتماد داشت که من را بعنوان وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا برگزید.»

آقای سندرز گرچه در در هشت رقابت گذشته ايالتی هفت پيروزی به دست آورده اما خانم کلینتون در حال حاضر با فاصله قابل توجهی امتیازات بیشتری برای کسب نامزدی نهایی حزب دموکرات دارد.

تنش ها میان دو نامزد دموکرات هفته گذشته بالا گرفت، پس از آنکه برنی سندرز رقیبش هیلاری کلینتون را فاقد «صلاحیت» پست رئیس جمهوری ارزیابی کرد. در پی آن خانم کلینتون هم سخنان آقای سندرز را «مضحک» خواند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هفتمین پیروزی پیاپی برنی سندرز در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا

پیروزی سندرز و کروز در ایالت ویسکانسین آمریکا

راه ناهموار هیلاری کلینتون در رقابت درون حزبی