پیروزی سندرز و کروز در ایالت ویسکانسین آمریکا

پیروزی سندرز و کروز در ایالت ویسکانسین آمریکا
نگارش از مهران احمدی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

برنی سندرز و تد کروز سه شنبه شب در ادامه رقابت های مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت ویسکانسین موفق به غلبه بر نامزدهای پیشتاز حزب خود

آگهی

برنی سندرز و تد کروز سه شنبه شب در ادامه رقابت های مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت ویسکانسین موفق به غلبه بر نامزدهای پیشتاز حزب خود شدند.

دراردوی جمهوریخواهان، تد کروز، سناتور ایالت تگزاس با کسب ۴۸ درصد آرا در این ایالت از دونالد ترامپ با ۳۵ درصد آرا پیشی گرفت. به این ترتیب، تاکنون تد کروز موفق به کسب آرای ۳۳ نماینده از مجموع ۴۲ نماینده حزبی ایالت ویسکانسین شده است.

تد کروز پس از این پیروزی در جمع هوادارانش گفت: «به دنبال رویگردانی مردم ویسکانسین از رسانه ها و کارشناسان، من بیشتر و بیشتر به این باور رسیده ام که کارزار ما به ۱۲۳۷ نماینده حزبی مورد نیاز برای کسب نامزدی حزب جمهوریخواه دست خواهد یافت.»

در اردوگاه دموکراتها برنی سندرز با کسب ۵۶ درصد آرای رای دهندگان ایالت ویسکانسین موفق به شکست هیلاری کلینتون با ۴۳ درصد آرا شد. به این ترتیب، برنی سندرز و هیلاری کلینتون به ترتیب آرای ۴۵ و ۳۶ نماینده حزبی این ایالت را کسب کردند.

برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت گفت: «از هشت انتخابات مقدماتی و انجمن های حزبی اخیر ما در هفت مورد پیروز شده ایم. تقریبا در همه آنها پیروزی ما با نتایجی خیره کننده و کوبنده همراه بود.»

در ادامه رقابتهای مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رای دهندگان انجمنهای حزبی دموکراتها روز شنبه در ایالت وایومینگ دست به انتخاب نامزد این حزب خواهند زد. روز ۱۹ آوریل نیز رای دهندگان هر دو حزب در ایالت پرجمعیت نیویورک به پای صندوق رای خواهند رفت.

تاکنون هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ بترتیب با کسب آرای ۱۷۴۳ و ۷۴۰ نماینده حزبی در حزب متبوع خود پیشتاز هستند. نامزدهای نهایی احزاب دموکرات و جمهوریخواه بترتیب به رای ۲۳۸۳ و ۱۲۳۷ نماینده حزبی برای کسب نامزدی در کنوانسیون حزب خود در ماه ژوئیه نیاز خواهند داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات مقدماتی آمریکا؛ پیروزی برنی سندرز و تد کروز در ایالت ویسکانسین

اظهار نظر دونالد ترامپ درباره سقط جنین؛ از مجازات برای زنان تا مجازات پزشکان

نیکی هیلی با انتقاد از تبریک ترامپ به کیم: نباید به دیکتاتورهای اوباش تبریک گفت