هفتمین پیروزی پیاپی برنی سندرز در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا

هفتمین پیروزی پیاپی برنی سندرز در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا
نگارش از امید لهبی

برنی سندرز، نامزد انتخابات مقدماتی حزب دموکرات آمریکا در ایالت وایومینگ پیروز شد. به این ترتیب وی توانست با ۵۶ درصد آرا برای هفتمین بار متوالی از

برنی سندرز، نامزد انتخابات مقدماتی حزب دموکرات آمریکا در ایالت وایومینگ پیروز شد.

به این ترتیب وی توانست با ۵۶ درصد آرا برای هفتمین بار متوالی از رقیبش، هیلاری کلینتون پیشی بگیرد. با اینکه خانم کلینتون در مجموع از سندرز جلوتر است، اما انتخابات ایالت نیویورک می تواند توازن را به نفع آقای سندرز تغییر دهد.

وی در این باره گفت: «ما در ۹ انتخابات اخیر در هشت ایالت پیروز شدیم و اکنون به سمت پیروزی در نیویورک و سایر ایالت ها حرکت می کنیم. فاصله زیادی تا پیروزی نداریم. مسیر ما برای موفقیت مشخص است: پیروزی در انتخابات داخلی حزب دموکرات و سپس انتخابات سراسری.»

انتخابات مقدماتی ایالت نیویورک روز نوزدهم آوریل (سی و یکم فروردین) برگزار می شود و نظرسنجی ها نشان می دهد که خانم کلینتون با اختلاف اندکی از آقای سندرز پیشی می گیرد. این در حالیست که آقای سندرز در روزهای اخیر فاصله خود را در نظرسنجی ها با رقیبش به صورت چشمگیری کاهش داده است.

همچنین با اینکه خانم کلینتون با نزدیک به ۲۵۰ رای ایالتی از رقیب خود جلوتر است، اما مقامات حزب دموکرات آمریکا تمایل بیشتری برای انتخاب کلینتون به عنوان نامزد نهایی حزب نشان داده اند. به این ترتیب که تا کنون ۴۶۹ مقام حزب از خانم کلینتون حمایت کرده اند، در صورتی که آقای سندرز تنها ۳۱ مقام را با خود همراه کرده است.

مطالب مرتبط