شکست حزب حاکم در انتخابات پارلمانی کره جنوبی

شکست حزب حاکم در انتخابات پارلمانی کره جنوبی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حزب محافظه کار حاکم در کره جنوبی پس از ۱۶ سال اکثریت خود را در پارلمان این کشور از دست داد. نتیجه انتخابات پارلمانی روز چهارشنبه در این کشور از

حزب محافظه کار حاکم در کره جنوبی پس از ۱۶ سال اکثریت خود را در پارلمان این کشور از دست داد. نتیجه انتخابات پارلمانی روز چهارشنبه در این کشور از پیروزی مخالفان پارک گون-های، رئیس جمهوری کره جنوبی و دولت او حکایت دارد.

آگهی

حزب مینجو که گرایش سوسیال-لیبرال دارد در این انتخابات موفق به کسب ۱۲۳ کرسی از ۳۰۰ کرسی پارلمان شد.

کیم چونگ-این، رئیس کمیته امور اضطراری این حزب گفت: «وقتی دولت در حل موضوع امرار معاش مردم ناتوان است، سزاوار مجازات از طریق صندوق رای است. این قدرت صندوق رای از گلوله نیز قوی تر است.»

حزب محافظه کار سائنوری در این انتخابات تنها موفق به کسب ۱۲۲ کرسی پارلمان شد. رئیس این حزب در پی اعلام نتیجه انتخابات از سمت خود کناره گیری کرد.

کیم مو-سونگ، رئیس مستعفی حزب حاکم سائنوری گفت: «من از رهبری حزب کناره گیری می کنم و مسئولیت شکست سنگین مان را در انتخابات به طور کامل می پذیرم. مایلم از اعضای حزب و افرادی که از ما حمایت کردند تشکر کنم.»

با توجه به نتیجه این انتخابات، پارک گون-های و دولت او از این پس برای پیشبرد برنامه ها و تصویب قوانین مورد نظر خود مسیر دشواری در پیش خواهند داشت. این در حالی است که این نتیجه مخالفان دولت را به پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده امیدوار کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«گلکسی زد فولد ۵»؛ از گوشی تاشو و جدید سامسونگ چه می‌دانیم؟

واکنش کره جنوبی به شرط آزادی زندانیان آمریکایی در ازای انتقال وجوه مسدود شده ایران: اطلاع نداریم

درخواست از کره جنوبی برای لغو بازی‌های «گردهمایی جهانی پیشاهنگی» در پی گرمای شدید