پوتین: بحران سوریه به راه حل سیاسی نیاز دارد

پوتین: بحران سوریه به راه حل سیاسی نیاز دارد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز پنجشنبه در جریان نشست خبری سالانه اش که در مسکو و با حضور نمایندگانی از اقشار مختلف جامعه روسیه برگزار شد، به

آگهی

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز پنجشنبه در جریان نشست خبری سالانه اش که در مسکو و با حضور نمایندگانی از اقشار مختلف جامعه روسیه برگزار شد، به پرسشهای شهروندان در مورد موضوعات مختلف داخلی و بین المللی پاسخ داد.

برنامه پرسش و پاسخ آقای پوتین در تلویزیون ملی کشورش، یک روز پس از آغاز دور جدید مذاکرات صلح سوریه در ژنو برگزار شد.

رئیس جمهوری روسیه با اشاره به ضرورت یافتن راه حلی سیاسی برای بحران سوریه گفت: «پایان درگیری های سوریه تنها با اقدامات نظامی ممکن نیست. باید پشت میز مذاکره نشست و راه حلی یافت. باید در جریان مذاکرات خود را با شرایط تطبیق داد و بر اساس قانون اساسی انتخابات مقدماتی برگزار کرد و از این بحران خارج شد.»

او همچنین درباره خروج بخشی از نیروهای روسیه از خاک سوریه گفت: «ما زمانی دست به خارج کردن بخش عمده ای از نیروهای نظامی مان از سوریه زدیم که سوریه بتواند خود، عملیات جدی را با حمایت آن دسته از نیروهای نظامی ما که در آنجا باقی مانده اند، انجام دهد. می بینیم که ارتش سوریه توانست تقریبا کمی پس از خروج بخشی از نیروهای ما، کنترل پالمیرا را بار دیگر در دست بگیرد.»

در ادامه از او، از قول شهروندی ۱۲ ساله پرسیده شد: «اگر اکنون رجب طیب اردوغان و پترو پوروشنکو در حال غرق شدن باشند، آیا دست یاری به انها می دهید؟»
ولادیمیر پوتین در پاسخ گفت: «اگر کسی تصمیم گرفته غرق شود غیرممکن است بتوان او را نجات داد. اما ما قطعا آماده خواهیم بود که به هر کدام از شرکایمان، اگر خودشان بخواهند، دست یاری رسانده و پیشنهاد دوستی دهیم.»

به گفته سخنگوی آقای پوتین بیش از یک میلیون پرسش نیز از سوی مردم روسیه درباره اقتصاد و وضعیت اجتماعی کشورشان برای نشست خبری روز پنجشنبه ارسال شده بود.

در حال حاضر افزایش قیمتها، عدم پرداخت دستمزدها و کاهش روزافزون ارزش روبل روسیه عمده نگرانی های مردم این کشور محسوب می شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پوتین: بحران سوریه به راه حل سیاسی نیاز دارد

خوش بینی ولادیمیر پوتین نسبت به اوضاع اقتصادی کشور

نگارش در پشت میله‌های زندان؛ کتاب خاطرات الکسی ناوالنی به زودی منتشر خواهد شد