تاکید پوتین بر یافتن راه حل سیاسی برای بحران سوریه در نشست خبری سالانه اش

تاکید پوتین بر یافتن راه حل سیاسی برای بحران سوریه در نشست خبری سالانه اش
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز پنجشنبه در جریان نشست خبری سالانه اش که در مسکو و با حضور نمایندگانی از اقشار مختلف جامعه روسیه برگزار شد به

آگهی

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز پنجشنبه در جریان نشست خبری سالانه اش که در مسکو و با حضور نمایندگانی از اقشار مختلف جامعه روسیه برگزار شد به پرسشهای مردم کشورش در مورد موضوعات مختلف داخلی و بین المللی پاسخ داد.

او در بخشی از سخنانش با اشاره به درگیریهای سوریه گفت: «ما زمانی دست به خارج کردن بخش عمده ای از نیروهای نظامی مان از سوریه زدیم که سوریه بتواند خود، عملیات جدی را با حمایت آن دسته از نیروهای نظامی ما که در آنجا باقی مانده اند، انجام دهد. می بینیم که ارتش سوریه توانست تقریبا کمی پس از خروج بخشی از نیروهای ما، کنترل پالمیرا را بار دیگر در دست بگیرد.»

برنامه پرسش و پاسخ آقای پوتین در تلویزیون ملی کشورش یک روز پس از آغاز دور جدید مذاکرات صلح سوریه در ژنو برگزار شد.
رئیس جمهوری روسیه با اشاره به ضرورت یافتن راه حلی سیاسی برای بحران سوریه گفت: «پایان درگیریهای سوریه تنها با اقدامات نظامی ممکن نیست. باید پشت میز مذاکره نشست و راه حلی یافت. باید در جریان مذاکرات خود را با شرایط تطبیق داد و بر اساس قانون اساسی انتخابات زودهنگامی برگزار کرد و از این بحران خارج شد.»

به گفته سخنگوی آقای پوتین بیش از یک میلیون پرسش از سوی مردم روسیه درباره اقتصاد و وضعیت اجتماعی روسیه برای نشست خبری روز پنجشنبه ارسال شده بود. در حال حاضر افزایش قیمتها، عدم پرداخت دستمزدها و کاهش روزافزون ارزش روبل روسیه عمده نگرانی های مردم روسیه محسوب می شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پوتین: بحران سوریه به راه حل سیاسی نیاز دارد

خوش بینی ولادیمیر پوتین نسبت به اوضاع اقتصادی کشور

واکنش مسکو به کمک ۶۱ میلیارد دلاری به اوکراین: جنگ ترکیبی آمریکا تحقیری به سبک ویتنام به دنبال دارد