Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مخالفان دولت مقدونیه در خیابانها ماندند

مخالفان دولت مقدونیه در خیابانها ماندند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مخالفان دولت جمهوری مقدونیه یوگسلاوی سابق پنجشنبه شب هم در خیابانهای پایتخت ماندند. در جریان این تظاهرات درگیریهایی بین معترضان و نیروهای امنیتی رخ

آگهی

مخالفان دولت جمهوری مقدونیه یوگسلاوی سابق پنجشنبه شب هم در خیابانهای پایتخت ماندند. در جریان این تظاهرات درگیریهایی بین معترضان و نیروهای امنیتی رخ داد.

در حالی که اوضاع سیاسی مقدونیه مدتی است ناآرام شده است، اعتراضهای خیابانی پس از آن شدت گرفت که رئیس جمهوری این کشور دستور توقف پیگرد قضایی شماری از مقامهای بلندپایه حامی و مخالف دولت را صادر کرد.

روز سه شنبه آقای ایوانوف ۵۶ نفر از چهره های دولتی و مخالفان، از جمله نیکولا گروئفسکی، نخست وزیر سابق، را مورد عفو قرار داد. این در حالی است که پس از انتشار خبر «رسوایی شنود» قرار بود شماری از این افراد از جمله نخست وزیر سابق محاکمه شوند.

زوران زائف، رهبر مخالفان دولت، که خود در فهرست افراد بخشیده شده قرار دارد، آقای گروئفسکی را متهم کرده است که در رسوایی شنود بیست هزار نفر از شهروندان از جمله چندین سیاستمدار و خبرنگار مشارکت داشته است. رهبر مخالفان دولت، اقدام رئیس جمهوری در عفو یکپارچه افراد را غیرقانونی خوانده است.

در پی این رسوایی، دولت و مخالفان توافق کردند که در فصل بهار انتخابات زودهنگام برگزار شود و افراد متهم در این رسوایی مورد پیگرد قضایی قرار بگیرند. اما اقدام رئیس جمهوری در بخشش این افراد، تعجب و خشم مخالفان دولت را برانگیخت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها