مامور سابق سیا و از ربایندگان امام جماعت میلان، در یک قدمی استرداد به ایتالیا

مامور سابق سیا و از ربایندگان امام جماعت میلان، در یک قدمی استرداد به ایتالیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تقاضای عدم استرداد سابرینا دِ سوزا به ایتالیا از سوی دادگاه عالی پرتغال رد شد. بنابراین مراجعه به دادگاه قانون اساسی پرتغال آخرین امید این مامور سابق

آگهی

تقاضای عدم استرداد سابرینا دِ سوزا به ایتالیا از سوی دادگاه عالی پرتغال رد شد. بنابراین مراجعه به دادگاه قانون اساسی پرتغال آخرین امید این مامور سابق سیا برای جلوگیری از زندانی شدن در ایتالیا خواهد بود.

این مامور سابق سیا، یکی از افرادی بود که ۱۳ سال پیش در ماجرای ربودن امام جماعت میلان نقش داشت و در سال ۲۰۱۴ میلادی دادگاه میلان او را غیابا به ۶ سال زندان محکوم کرد.

او که تابعیت آمریکایی-پرتغالی دارد اکتبر گذشته در فرودگاه لیسبون به استناد قرار بازداشتی که از سوی پلیس اروپا برایش صادر شده بود، دستگیر شد.

ابوعمر، مظنون به همکاری با اسلامگریان افراطی در سال ۲۰۰۳ میلادی یعنی درست زمانیکه به عنوان امام جماعت میلان فعالیت می کرد، توسط ۲۶ عامل سیا ربوده شد. سازمان سیا با انتقال او به مصر و تحت شکنجه قراردادنش قصد داشت به اطلاعاتی درباره مخفیگاه اسامه بن لادن، رهبر آن روزهای القاعده دست پیدا کند؛ اقدامی جنجالی که ظاهرا نتیجه زیادی هم عاید آمریکایی ها نکرد.

دادگاه بدوی و تجدید نظر میلان با صدور احکام غیابی، عوامل سیا که در خیابان دست به آدم ربایی زده بودند را به زندان محکوم کرد. اکثر این افراد در زمان وقوع جرم گذرنامه دیپلماتیک داشتند و واشنگتن نیز از استرداد آنها به رُم شانه خالی کرد. دست کم دو نفر از آنها نیز بعدا از سوی رییس جمهوری ایتالیا مورد عفو قرار گرفتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک رستوران ایتالیایی به مشتریانش در قبال غذا خوردن بدون داشتن تلفن همراه، یک بطری شراب هدیه می‌دهد

کشف دیوارنگاره‌های دست‌نخورده در ایتالیا؛ تالاری شگفت‌انگیز که روایت‌گر نبرد تروا و اساطیر یونان است

انفجار در نیروگاه برق ایتالیا؛ غواصان بدنبال قربانیان می‌گردند