بحران پناهجویان؛ ساخت مانع در گذرگاه برنر توسط دولت اتریش

بحران پناهجویان؛ ساخت مانع در گذرگاه برنر توسط دولت اتریش
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت اتریش ساخت مانعی را در گذرگاه برنر در مرز با ایتالیا آغاز کرده است که به مقامات این کشور اجازه خواهد داد دست به کنترل ورود پناهجویان به اتریش

آگهی

دولت اتریش ساخت مانعی را در گذرگاه برنر در مرز با ایتالیا آغاز کرده است که به مقامات این کشور اجازه خواهد داد دست به کنترل ورود پناهجویان به اتریش بزنند.

وزیر دفاع اتریش روز سه شنبه از به اجرا درآمدن کنترل سختگیرانه تر در گذرگاه برنر از روز اول ژوئن خبر داد.

#Austria builds anti-#refugee barrier at #Brenner border w/#Italy Checks tightened from 01/06. pic.twitter.com/s7HbW7Wj3a Pics by RaiSuedtirol</a></p>&mdash; José Miguel Sardo (jmsardo) April 12, 2016

این تصمیم دولت اتریش خشم مقامات ایتالیا را برانگیخته است.

آلساندرو پدرزینی، از مسئولان شهرداری برنرو در ایتالیا می گوید: «اتریش در حال اعمال فشار است تا ایتالیا را پیش از ورود پناهجویان به مرز برنر مجبور به تصمیم گیری کند.»

از سوی دیگر همزمان با بهبود شرایط جوی و تغییر فصل، به نظر می رسد تلاش پناهجویان برای رساندن خود به ایتالیا از راه دریا از سر گرفته شده است.
گارد ساحلی ایتالیا می گوید روز دوشنبه در نزدیکی سواحل جزیره سیسیل ۱۸۵۰ پناهجو را از درون قایق هایی کوچک و لاستیکی نجات داده است.

در همین حال شمار بیشتری از پناهجویان روز سه شنبه اردوگاه موقت ایدومنی در مرز یونان و مقدونیه را به مقصد مراکز مورد نظر دولت یونان ترک کردند.

بسیاری از این پناهجویان که از اقلیت ایزدی های عراق و کردهای سوریه هستند، از درگیری های روز یکشنبه با پلیس مقدونیه و استفاده آنها از گاز اشک آور و گلوله های لاستیکی، به عنوان دلیل اصلی خود در پذیرش انتقال شان یاد می کنند.

از ابتدای سال ۲۰۱۵ تاکنون یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر که اغلب اهل شمال آفریقا و خاورمیانه هستند، به قاره اروپا پناه آورده اند. امری که بحران فعلی پناهجویان را از لحاظ آماری به مهمترین بحران آوارگان از زمان جنگ جهانی دوم به بعد تبدیل کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از زندگی روزمره فلسطینی‌های غزه‌ در چند روز آتش‌بس

قتل دانشجوی دختر بار دیگر موضوع خشونت علیه زنان در ایتالیا را برجسته کرد

احکام سنگین علیه شبکه مخوف مافیایی در ایتالیا؛ تقاضای ۵ هزار سال مجازات زندان برای ۳۰۰ متهم