Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

رهبر ایران: نظامی‌گری در ایران تشریفاتی نیست

رهبر ایران: نظامی‌گری در ایران تشریفاتی نیست
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی گفت: نظامی‌گری در جمهوری اسلامی ایران نه یک جایگاه تشریفاتی و زینتی است و نه یک عملیات بی‌مهار، بی‌منطق، بی‌ملاحظه و بی‌جهت.

به گزارش وب‌سایت رهبر جمهوری اسلامی، آقای خامنه‌ای در دیدار با فرماندهان ارشد نیروهای مسلح تلویحا نمونه نظامی‌گری تشریفاتی را نیروهای مسلح عربستان دانست که به گفته او بیش از یک سال است در یمن کاری از پیش نبرده‌اند.

آقای خامنه‌ای نمونه ارتشی با مشخصات «نظامی‌گری صرف» را هم نیروهای مسلح آمریکا و غرب دانست و گفت:‌ «این ارتش‌ها در ظاهر توان عملیاتی و نظامی بالایی دارند اما در میدان عملیات فقط نظامی‌گری صرف، و بی منطقی و بی رحمی در دستور کار آنها است.»

وی افزود: «تنها نیروی مسلح جهان که هم انگیزه‌های معنوی دارد و هم کارایی دارد و در کشوری برخوردار از استقلال سیاسی عمل می‌کند، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند.»

رهبر جمهوری اسلامی در ادامه گفت: نیروهای مسلح برای شخص خاص و یا برای حزب و جناح خاصی نیستند بلکه مربوط به همه ملت و کشور هستند و باید حصار امن مردم و مدافع امنیت ملی و عمومی باشند.

خامنه‌ای در پایان گفت: در نظام جمهوری اسلامی وظیفه اصلی نیروهای مسلح، دفاع از مرزهای امنیت ملی است، بنابراین باید توان عملیاتی و انگیزه‌های معنوی این نیروها روز به روز تقویت شود.


محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران گفت که سپاه رزمایشی زمینی در جنوب شرق ایران برگزار و سلاح جدیدی را آزمایش خواهد کرد.

مانور هفته آینده سپاه و آزمایش یک سلاح جدید

پیش از سخنان علی خامنه‌ای، حسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با ارائه گزارشی به رهبر ایران گفت: نیروهای مسلح بر خود فرض می دانند که با افزایش توان نظامی و بازدارندگی به‌ویژه تقویت ذخایر موشکهای بالستیک و توسعه پایگاه‌های موشکی، از حریم اسلام و مرزها دفاع کند و بر همین اساس نیز معتقدیم در شرایط فعلی برگزاری رزمایش‌های نظامی ضروری است و تداوم خواهد داشت.

در همین حال روز یکشنبه محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران در یک نشست خبری گفت رزمایش امنیتی «پیامبر اعظم» از روز سه‌شنبه این هفته به مدت سه روز برگزار می‌شود.

وی افزود که این رزمایش در نزدیکی مرز ایران با پاکستان و در شهرهای سراوان، میرجاوه و زاهدان و در حوزه قرارگاه قدس برگزار خواهد شد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه در ادامه گفت که در این رزمایش سلاح‌های جدید سازمان جهاد خودکفایی نیروی زمینی هم آزمایش خواهند شد.

برگزاری این مانور و آزمایش سلاح‌های جدید در حالی است که اخیرا آزمایش‌ موشک‌های بالستیک توسط سپاه پاسداران، دور تازه‌ای از واکنش‌های منفی قدرتهای غربی را به دنبال داشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارتش ایران از طراحی «بومی» و تولید «انبوه» دستاوردهای جدید نظامی خبر داد

پیروز مجتهدزاده: جمهوری اسلامی در قبال حماس باید کاری را بکند که پادشاه سابق در مورد اسرائیل کرد

ایران مدعی ساخت موشک فراصوتی شد که با هیچ موشکی قابل انهدام نیست