Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

عقب نشینی داعش از «الرایْ» در شمال سوریه

عقب نشینی داعش از «الرایْ» در شمال سوریه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سرنوشت ۳۰۰ کارگری که توسط نیروهای داعش از کارخانه سیمانی در شمال شرق دمشق ربوده شده بودند در هاله ای از ابهام است و نگرانی هایی را برانگیخته است

آگهی

سرنوشت ۳۰۰ کارگری که توسط نیروهای داعش از کارخانه سیمانی در شمال شرق دمشق ربوده شده بودند در هاله ای از ابهام است و نگرانی هایی را برانگیخته است. خبرهای تایید نشده حاکی از آن است که ستیزه جویان داعش دهها تن از آنها را قتل عام کردند. نیروهای داعش پس از عقب نشینی از پالمیرا حملات خود در استان حلب بویژه در منطقه ضمیر در شمال شرق دمشق را شدت بخشیدند.

از سوی دیگر دیده بان حقوق بشر سوریه می گوید نیروهای ارتش آزاد سوریه کنترل «الرایْ» شهری مهم در نزدیکی مرز ترکیه را به دست گرفتند. این شهر در شمال استان حلب که زمانی یکی از سنگر اصلی ستیزه جویان داعش محسوب می شد و مهمترین گذرگاه میان ترکیه و سوریه به شمار می رود به دست ارتش آزاد سوریه افتاده است. در حالیکه صدای تیراندازی کمی دورتر به گوش می رسد نیروهای ارتش آزاد سوریه این پیروزی را جشن گرفتند.

پس از پالمیرا، این دومین عقب نشینی ستیزه جویان داعش طی دو هفته گذشته است. با این حال نبرد سنگین میان نیروهای ارتش سوریه و سیتزه جویان داعش در نزدیکی فرودگاه دیرالزور همچنان ادامه دارد. جنگنده های روسیه با حملات هوایی به مواضع داعش ارتش سوریه را پشتیبانی می کنند. دیرالزور برای هر دو طرف درگیر از مناطق استراتژیک محسوب می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ۶ شبه‌نظامی طرفدار ایران در حملات اسرائیل به سوریه کشته شدند

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق

انفجار مرگبار در منطقه تحت کنترل طرفداران ترکیه؛ خودروی بمب‌گذاری شده در بازاری در شمال سوریه ترکید