مرگ دانشجوی ایتالیایی در قاهره؛نتیجه تحقیق به زودی ارایه می شود

مرگ دانشجوی ایتالیایی در قاهره؛نتیجه تحقیق به زودی ارایه می شود
نگارش از Euronews

مرگ دانشجوی ایتالیایی دانشگاه کمبریج که یک هفته پس از مفقود شدن در قاهره، جسدش پیدا شد روابط دیپلماتیک مصر و ایتالیا را تحت تاثیر قرار

مرگ دانشجوی ایتالیایی دانشگاه کمبریج که یک هفته پس از مفقود شدن در قاهره، جسدش پیدا شد روابط دیپلماتیک مصر و ایتالیا را تحت تاثیر قرار داده است.

قرار است یک هیات مصری روز پنجشنبه برای ارایه نتیجه تحقیقات خود درباره مرگ مشکوک جولیو رجنی وارد رم شود. این هیات طی دو روز با مقامات ایتالیایی نشست هایی خواهد داشت.

برخی از گزارش های منتشر شده در مطبوعات ایتالیا از شکنجه جولیو رجنی، دانشجوی ۲۸ساله مقطع دکترا حکایت دارد. وی برای تحقیق درباره اتحادیه ها و جنبش های کارگری مصر در قاهره به سر می برد.

با این حال به گزارش خبرگزاری انسا به نقل از منابع قضایی ایتالیا، نامه های الکترونیک ناشناسی که به روزنامه لا ریپوبلیکا درباره شکنجه و قتل این دانشجو ارسال شده است ارتباطی با تحقیقات صورت گرفته ندارد.

در این نامه ها خالد شلبی، فرمانده پلیس مصر به صدور فرمان ربودن جولیو رجنی متهم شده و عنوان می شود که عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری این کشور نیز در جریان بوده است.

پائولو جنتیلونی، وزیر امورخارجه ایتالیا گفته است در صورتی که مصر در تحقیق درباره مرگ جولیو رجنی همکاری نکند، این کشور با اتخاذ تدابیری فوری آماده واکنش متناسب خواهد بود.

مطالب مرتبط