افشاگری «اوراق پاناما» در مورد رییس جدید فیفا

افشاگری «اوراق پاناما» در مورد رییس جدید فیفا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پای جانی اینفانتینو هم به فساد مالی باز شد. افشاگری های اسناد موسوم به «اوراق پاناما» نشان می دهد رییس جدید فیفا در فاصله سالهای ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ به

آگهی

پای جانی اینفانتینو هم به فساد مالی باز شد. افشاگری های اسناد موسوم به «اوراق پاناما» نشان می دهد رییس جدید فیفا در فاصله سالهای ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ به نمایندگی از یوفا (مدیر وقت دایره حقوقی یوفا) قراردادهای تجاری ای را با یک شرکت برون مرزی (Offshore)، ثبت شده در نیووی (یک کشور جزیره ای در اقیانوس آرام جنوبی) امضاء کرده که در رسوایی های اخیر فیفا نقش داشته است.

دستگاه قضایی آمریکا مشغول تحقیق در مورد فعالیت این شرکت موسوم به «کراس تردینگ» (Cross Trading) است و در این ارتباط، یک فرد با نفوذ آرژانتینی را از حدود یک سال پیش بازداشت کرده است. حق پخش تلویزیونی لیگ قهرمانان اروپا بین سالهای ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ در ازای مبلغ ۱۱۱ هزار دلار تنها یکی از چندین قرارداد مشکوک یوفا با این شرکت است؛ امتیازی که این شرکت آن را بلافاصه به سه برابر قیمت واگذار کرد.

جانی اینفانتینو، با انتشار بیانیه ای اتهامات وارده را رد کرده است.

روز گذشته «اوراق پاناما» پولشویی و فرار مالیاتی خوان پدرو دامیانی، از اعضای کمیته اخلاقی فیفا را نیز فاش کرده بود. این درحالیست که سپ بلاتر و میشل پلاتینی هم بخاطر نقششان در فسادهای مالی فیفا دستکم برای شش سال از فعالیت های فوتبالی محروم شده اند و انتظار می رفت با ریاست جانی اینفانتینو «دوران تاریک فیفا» بسر آید. اما اکنون رییس جدید فیفا تنها شش هفته پس از وعده هایش در مورد ترمیم وجهه فیفا و «پاک شدن» فعالیت های عالی ترین مرجع فوتبال دنیا، خود با اتهام فساد مالی روبرو شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از زمین‌خواری تا درآمد ماهانه میلیاردی از هتل؛ از فساد مالی منتسب به کاظم صدیقی چه می‌دانیم؟

دادگاه نیویورک ترامپ را در پرونده تخلف مالی ۳۶۴ میلیون دلار جریمه کرد

در گرماگرم جنگ در غزه، دادگاه رسیدگی به فساد مالی نتانیاهو از سرگرفته شد