دولت سوریه داعش را به حمله با مواد شیمیایی متهم کرد

دولت سوریه داعش را به حمله با مواد شیمیایی متهم کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تصاویر منتشر شده در اینترنت حاکی از آن است که نیروهای شبه نظامی مخالف دولت سوریه یک هواپیمای ارتش را ساقط کرده اند. بر اساس گزارشهای تاییدنشده، شبه

آگهی

تصاویر منتشر شده در اینترنت حاکی از آن است که نیروهای شبه نظامی مخالف دولت سوریه یک هواپیمای ارتش را ساقط کرده اند. بر اساس گزارشهای تاییدنشده، شبه نظامیان جبهه نصرت، که از گروه های جهادی مرتبط با القاعده است مسئول این عملیات بودند. آنها توانستند یکی از خلبانهای هواپیمای ساقط شده را اسیر کنند.

دولت سوریه خبر ساقط شدن یکی از هواپیماهایش را تایید کرده است و اعلام کرده که این هواپیما مورد اصابت یک موشک زمین به هوا واقع شده بود. عملیات جستجو و نجات برای یافتن خلبان اسیر شده آغاز شده است.

بر اساس گزارشهای تاییدنشده دیگری که خبرگزاری رسمی سوریه منتشر کرده است، نیروهای داعش با موشکهایی که حامل گاز خردل بودند به فرودگاه نظامی دیرالزور حمله کرده اند.

شهر دویست هزار نفری دیرالزور در شمال شرقی سوریه یکی از مناطقی است که بخشهایی از آن از ماه ها قبل در محاصره داعش بوده است. سازمان ملل متحد بارها نسبت به وضعیت بد ساکنان این شهر بخصوص خطر گرسنگی که آنها را تهدید می کند هشدار داده بود.

در جریان جنگ داخلی سوریه در طول پنج سال گذشته، بیش از دویست و پنجاه هزار نفر کشته شده اند و حدود یازده میلیون نفر آواره شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: یک نظامی ایرانی در حمله هوایی اسرائیل به سوریه کشته شد

سوریه: اسرائیل از جولان به چند نقطه در حومه دمشق حمله کرد

رویترز: سپاه پاسداران در پی حملات مرگبار اسرائیل نیروهای ارشد خود را از سوریه خارج کرد