Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

درگیری شدید میان دانشجویان و پلیس پرو

درگیری شدید میان دانشجویان و پلیس پرو
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

درگیری میان دانشجویان خشمگین و پلیس پرو در پامپاس، جنوب این کشور موجب زخمی شدن دست کم بیست نفر شد. این برای سومین روز متوالی است که دانشجویان در

آگهی

درگیری میان دانشجویان خشمگین و پلیس پرو در پامپاس، جنوب این کشور موجب زخمی شدن دست کم بیست نفر شد. این برای سومین روز متوالی است که دانشجویان در اعتراض به عدم باز شدن ساختمان جدید دانشگاه راهپیمایی می کنند. ساخت این ساختمان در سال ۲۰۱۱ پایان یافته اما تا کنون افتتاح نشده است.

وزیر کشور پرو در واکنش به خشونت های چند روز گذشته گفت: «من همیشه گفته ام و اکنون هم تکرار می کنم، اعتراض یک بحث است و خشونت موضوع دیگری. ما همیشه از نیروهای پلیس و افسرانمان حمایت می کنیم، به ویژه زمانی که برای انجام وظایفشان قربانی و زخمی می شوند.»

در این درگیری ها چندین مامور پلیس زخمی و چهار افسر به مدت بیست ساعت توسط معترضان دستگیر شدند. یک افسر نیز به علت شدت جراحت به بیمارستان منتقل شد.

یکی از معترضان به بازنشدن ساختمان جدید دانشگاه می گوید: «پنج سال از ساخت ساختمان جدید می گذرد و در تمام این مدت آنها تقلب کردند. به همین دلیل است که مردم امروز دست به اعتراض زده اند.»

علاوه بر دانشجویان، ساکنان محلی نیز در اعتراض ها شرکت کرده اند. قرار است به زودی هیاتی از معترضان با وزیر آموزش دیدار کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شورش، غارت و نابسامانی در کالدونیای جدید ماکرون را به این قلمرو فرانسه کشاند

شورش در قلمروی فرانسه؛ ماکرون عازم کالدونیای جدید شد

تصاویری از آشوب و غارت در نومئا، پایتخت کالدونیای جدید؛ در این قلمرو فرانسه چه می‌گذرد؟