اعتراض مردم دیکیلی به انتخاب شهرشان به عنوان مقصد پناهجویان

اعتراض مردم دیکیلی به انتخاب شهرشان به عنوان مقصد پناهجویان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بلافاصله پس از این که شهر دیکیلی به عنوان یکی از مقصدهای احتمالی مهاجران بازگردانده شده به ترکیه انتخاب شد، مردم این شهر بندری در استان ازمیر ترکیه

آگهی

بلافاصله پس از این که شهر دیکیلی به عنوان یکی از مقصدهای احتمالی مهاجران بازگردانده شده به ترکیه انتخاب شد، مردم این شهر بندری در استان ازمیر ترکیه به نشانه اعتراض به این تصمیم به خیابانها آمدند.

دولت ترکیه بتازگی توافقنامه ای را با اتحادیه اروپا امضا کرده است که هدف آن جلوگیری از تجارت «قاچاق انسان» به اروپا اعلام شده است. بر اساس این توافقنامه همه مهاجران غیرقانونی که از ترکیه به جزایر یونان می روند باید به ترکیه برگردانده شوند. اتحادیه اروپا هزینه بازگرداندن این مهاجران را به عهده گرفته است.

نیروهای گارد ساحلی دیکیلی قایق ۶۳ مهاجر را در دریا توقیف کردند. این مهاجران که اغلب آنها سوریه ای هستند قصد داشتند خود را به جزیره لسبوس یونان برسانند.

کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان در کنار نهادهای حقوق بشری دیگر از منتقدان توافقنامه اخیر است. این سازمان گفته است که در پروژه بازگرداندن مهاجران به ترکیه مشارکت نمی کند اما بر اساس وظیفه اش بر نحوه اجرای آن نظارت خواهد کرد.

بر اساس توافقنامه امضاشده بین ترکیه و اتحادیه اروپا به ازای هر یک سوریه ای که از یونان به ترکیه بازگردانده می شود، یک سوریه ای ساکن ترکیه باید بتواند به طور قانونی در اروپا اقامت کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراضات جدید در مجارستان؛ مقام سابق با انتشار صدای ضبط شده دولت اوربان را به فساد متهم کرد

معترضان اسرائیلی با بستن بزرگراهی در تل‌آویو خواستار آزادی گروگان‌های باقی مانده در غزه شدند

ادامه اعتراض پزشکان در کره‌جنوبی؛ هزاران نفر با وجود ایجاد اختلال در مراقبت‌های بهداشتی تجمع کردند