درخشش جودوکاران فرانسوی در رقابتهای جایزه بزرگ ترکیه

درخشش جودوکاران فرانسوی در رقابتهای جایزه بزرگ ترکیه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رقابتهای جودوی جایزه بزرگ ترکیه روز شنبه در سامسون و در چهار وزن دیگر پی گیری شد. در منهای ۶۳ کیلوی زنان، مارگو پینو برای فرانسه یک مدال ارزشمند به

آگهی

رقابتهای جودوی جایزه بزرگ ترکیه روز شنبه در سامسون و در چهار وزن دیگر پی گیری شد. در منهای ۶۳ کیلوی زنان، مارگو پینو برای فرانسه یک مدال ارزشمند به ارمغان آورد. این جودوکار۲۲ ساله در فینال ماریانا سیلوایی را از پیش رو برداشت که در نیمه نهایی کاترین اونترورزاشر، فاتح جایزه بزرگ تفلیس را حذف کرده بود.

پینو با اجرای فن «تومویه ناگه» تشویق تماشاچیان را برانگیخت تا سیلوا بخاطر کم کاری اخطار بگیرد. تلاش های جودوکار برزیلی برای جبران با ضربه زیبای «اوچی ماتای» او همراه شد که از نظر داوران امتیازی نداشت تا مدال طلا از آن جودوکار فرانسوی شود.
اونترورزاشر اتریشی و یونخیا یانگ چینی هم مدال های برنز این وزن را از آن خود کردند.

منهای ۷۰ کیلوی زنان

در منهای ۷۰ کیلوی زنان هم این کاروان جودوی فرانسه بود که دو نماینده روی سکو داشت. در فینال ۱۰۰ درصد فرانسوی این وزن ماری اِو گایه ۱۹ ساله، از سد هموطنش فانی استل پوزویت گذشت و مدال طلا را بر گردن آویخت. در ابتدا پوزویته بخاطر کم کاری اخطار شیدو گرفت. با اخطار شیدوی ماری اِو در ثانیه های پایانی، قانون امتیاز طلایی، تکلیف برنده این مبارزه را مشخص کرد.
ماریا پرز و اِل ویسمار رودریگز به ترتیب از پورتوریکو و ونزوئلا مشترکا در این وزن سوم شند.

منهای ۷۳ کیلو مردان

در قسمت مردان و در وزن منهای ۷۳ کیلو، چول وانگ کیم همه را شگفت زده کرد. این جودوکار اهل کره شمالی که تنها افتخارش تا قبل از این مسابقات یک مدال برنز بود، با غلبه بر حریفان نامدار خود به فینال صعود کرد اما حریف دامیان شوارنویتسکی نشد و به مدال نقره بسنده کرد. جودوکار لهستانی درحالیکه در این مبارزه با دریافت اخطار شیدو از حریف کره ای خود عقب افتاده بود، در نهایت با امتیاز «وازا آری» به برتری رسید.
نونو سارائیوا از پرتغال و حسن وانلی اغلو از ترکیه هم مدال های برنز این وزن را از آن خود کردند.

منهای ۸۱ کیلوی مردان

در نهایت در دسته منهای ۸۱ کیلوی مردان، ایوایلو ایوانف مدال طلا را از آن خود کرد. این جودوکار بلغارستانی در فینال به مصاف چون کی وانگ از کره جنوبی رفت. جودوکار کره ای که قهرمانی جهان در سال ۲۰۰۹ را در کارنامه دارد، در ابتدا با دو امتیازی که بخاطر کم کاری حریف دریافت کرده بود، پیش افتاد اما در ادامه ایوانف با اجرای زیبای فن «کوچی گاری» و بدست آوردن امتیاز «وازا آری» مدال طلا را از چنگ او درآورد.
ژواکیم بوتیو از بلژیک و سرگیو تومای مولداوی الاصل که با پپراهن امارات در این رقابتها مبارزه می کرد هم در این وزن مشترکا برنز گرفتند.

فن روز

بهترین فن روز را باید در بازی رده بندی وزن منهای ۸۱ کیلوی مردان جستجو کرد، جایی که سرگیو توما که اصالتا اهل مولداوی است با پیراهن امارات متحده عربی در برابر جائه بوم کیم کره ای، قهرمان المپیک قرار گرفت و با امتیاز ایپون مدال برنز را از آن خود کرد.

شگفتی روز

شگفتی روز در قسمت زنان و در مبارزه رده بندی وزن منهای ۷۰ رقم خورد. جایی که اِل ویسمار رودریگز ونزوئلایی، چائو ژو، جودوکار معروف چینی که از رده بالایی در رنکینگ جهانی برخوردار است را در عین شگفتی، از پیش روی برداشت.

ماریا پرز، جودوکار اهل پرتوریکو را هم باید یکی از شگفتی های روز دوم دانست. او موفق شد بعد از سه سال دوری از سکو، حریف ازبکستانی خود را در دیگر مبارزه رده بندی این وزن شکست دهد و یک مدال برنز به افتخارات خود بیفزاید.

این رقاتبها روز یکشنبه در چهار وزن باقی مانده پیگیری می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها