Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

درخشش ترکیه در نخستین روز مسابقات جودوی جایزه بزرگ سامسونگ

درخشش ترکیه در نخستین روز مسابقات جودوی جایزه بزرگ سامسونگ
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نخستین روز مسابقات جودوی جایزه بزرگ سامسونگ با برتری تیم ملی ترکیه، میزبان این رقابت ها به پایان رسید. در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم، اوزلو بکر، جودوکار

آگهی

نخستین روز مسابقات جودوی جایزه بزرگ سامسونگ با برتری تیم ملی ترکیه، میزبان این رقابت ها به پایان رسید. در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم، اوزلو بکر، جودوکار کشور میزبان خوش درخشید. او در دیدار نهایی، هموطن خود شاهین احمد کابا را به زانو درآورد. ۴ دقیقه و ۴۵ ثانیه از این نبرد گذشته بود که اوزلو با کسب امتیاز ایپون، مدال طلا را از آن خود کرد.

در بخش زنان، مدال طلای وزن منهای ۴۸ کیلوگرم، به اوتگونسیتیگ گالبدراخ قزاق رسید. دارنده مدال طلای مسابقات جایزه بزرگ پاریس در ثانیه ۴۹ با کسب یک امتیاز ایپون، ورزشکار کشور میزبان دیلارآ لقمان حکیم را از پیش رو برداشت. در این دسته، سارا مینزیس از برزیل و لائتیتا پایه از فرانسه، مشترکا به مدال برنز رسیدند.

در دیدار نهایی وزن منهای ۵۲ کیلوگرم، گل بادم بابا مرادوف از ترکمنستان به مصاف، لورآ گومز از اسپانیا رفت. ۲ جودوکار بازی دفاعی ارائه می کردند و چشم به ضد حمله داشتند. ولی سرانجام بابا مرادف با کسب یک امتیاز یوکو این نبرد چهار دقیقه ای را به سود خود به پایان رساند.

هلن روسوو از فرانسه هم مدال طلای وزن منهای ۵۷ کیلوگرم را به گردن آویخت. در فینال، هلن تا ثانیه های پایانی از هموطن خود، اوتومن پاویا عقب بود، ولی در نهایت با کسب یک امتیاز وازاری ورق را به سود خود برگرداند. مریم پوپر از آلمان و نکودآ اسمیت از بریتانیا هم مشترکا به مقام سوم رسیدند.

شگفتی روز

یعقوب شامیلوف از روسیه شگفتی روز را رقم زد. او در دومین مبارزه خود در وزن منهای ۶۶ کیلوگرم، بخت نخست قهرمانی، نجات شیخ علیزاده از آذربایجان را از پیش رو برداشت. یعقوب در نهایت به مقام پنجم رسید.

چهره برتر روز

چهره برتر روز صدها هوادار نوجوان و جوان تیم ملی ترکیه بودند. آنها با تشویق های بی امان خود شور و هیجان خاصی به این رقابت ها دادند و نقش مهمی در کسب یک مدال طلا و دو نقره جودوکاران کشورشان داشتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید

جودو؛ لوسی رنشال در گرند اسلم ابوظبی برای بریتانیا مدال طلا گرفت

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با معرفی قهرمانان اوزان سبک استارت خورد