درخشش ترکیه در نخستین روز مسابقات جودوی جایزه بزرگ سامسونگ

درخشش ترکیه در نخستین روز مسابقات جودوی جایزه بزرگ سامسونگ
نگارش از Euronews

نخستین روز مسابقات جودوی جایزه بزرگ سامسونگ با برتری تیم ملی ترکیه، میزبان این رقابت ها به پایان رسید. در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم، اوزلو بکر، جودوکار

نخستین روز مسابقات جودوی جایزه بزرگ سامسونگ با برتری تیم ملی ترکیه، میزبان این رقابت ها به پایان رسید. در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم، اوزلو بکر، جودوکار کشور میزبان خوش درخشید. او در دیدار نهایی، هموطن خود شاهین احمد کابا را به زانو درآورد. ۴ دقیقه و ۴۵ ثانیه از این نبرد گذشته بود که اوزلو با کسب امتیاز ایپون، مدال طلا را از آن خود کرد.

در بخش زنان، مدال طلای وزن منهای ۴۸ کیلوگرم، به اوتگونسیتیگ گالبدراخ قزاق رسید. دارنده مدال طلای مسابقات جایزه بزرگ پاریس در ثانیه ۴۹ با کسب یک امتیاز ایپون، ورزشکار کشور میزبان دیلارآ لقمان حکیم را از پیش رو برداشت. در این دسته، سارا مینزیس از برزیل و لائتیتا پایه از فرانسه، مشترکا به مدال برنز رسیدند.

در دیدار نهایی وزن منهای ۵۲ کیلوگرم، گل بادم بابا مرادوف از ترکمنستان به مصاف، لورآ گومز از اسپانیا رفت. ۲ جودوکار بازی دفاعی ارائه می کردند و چشم به ضد حمله داشتند. ولی سرانجام بابا مرادف با کسب یک امتیاز یوکو این نبرد چهار دقیقه ای را به سود خود به پایان رساند.

هلن روسوو از فرانسه هم مدال طلای وزن منهای ۵۷ کیلوگرم را به گردن آویخت. در فینال، هلن تا ثانیه های پایانی از هموطن خود، اوتومن پاویا عقب بود، ولی در نهایت با کسب یک امتیاز وازاری ورق را به سود خود برگرداند. مریم پوپر از آلمان و نکودآ اسمیت از بریتانیا هم مشترکا به مقام سوم رسیدند.

شگفتی روز

یعقوب شامیلوف از روسیه شگفتی روز را رقم زد. او در دومین مبارزه خود در وزن منهای ۶۶ کیلوگرم، بخت نخست قهرمانی، نجات شیخ علیزاده از آذربایجان را از پیش رو برداشت. یعقوب در نهایت به مقام پنجم رسید.

چهره برتر روز

چهره برتر روز صدها هوادار نوجوان و جوان تیم ملی ترکیه بودند. آنها با تشویق های بی امان خود شور و هیجان خاصی به این رقابت ها دادند و نقش مهمی در کسب یک مدال طلا و دو نقره جودوکاران کشورشان داشتند.

مطالب مرتبط