عفو بین الملل: ترکیه پناهجویان سوری را به سوریه بازمی گرداند

عفو بین الملل: ترکیه پناهجویان سوری را به سوریه بازمی گرداند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سازمان عفو بین الملل ترکیه را متهم کرد که پناهجویان سوری را به زور وادار به بازگشت به کشورشان می کند. در تازه ترین گزارش این سازمان آمده است که ترکیه

آگهی

سازمان عفو بین الملل ترکیه را متهم کرد که پناهجویان سوری را به زور وادار به بازگشت به کشورشان می کند. در تازه ترین گزارش این سازمان آمده است که ترکیه از اواسط ماه ژانویه امسال روزانه حدود یکصد سوری را مجبور کرده است که به سوریه بازگردند.

جان دا ل هیوسن٬ مدیر دفتر اروپا و آسیای میانه سازمان عفو بین الملل٬ این اقدام ترکیه را نقض آشکار قوانین بین المللی خواند و گفت: «دولت ترکیه باید به این اقدام غیرانسانی و مشخصا غیرقانونی خاتمه دهد. بازپس فرستادن افراد به منطقه جنگی غیر قابل قبول است. اتحادیه اروپا هم باید از ترکیه بخواهد که این کار را نکند. آخر این غیرقابل تصور است که سوری ها به ترکیه فرستاده شوند در حالی که این خطر وجود دارد که ترکیه ممکن است آنها را به سوریه بفرستد.»

در حالی که عفو بین الملل می گوید ترکیه کشوری امن برای بازگرداندن پناهجویان نیست٬ اتحادیه اروپا و ترکیه به توافق رسید ه اند و پارلمان یونان هم این توافق را پذیرفته که پناهجویان سوریی را که وارد جزایر یونان شده اند و تقاضای پناهندگی شان رد شده است٬ به ترکیه بازپس بفرستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی و سرگردانی پناهجویان در آستانه اجرای طرح اخراج آنها از یونان

فوتبالیستهای المپیاکوس به کمک پناهجویان آمدند

گزارش جدید اتحادیه اروپا درباره «آینده عضویت ترکیه»؛ متاثر از طرفداری اردوغان از حماس؟