کفش های مسی در مصر سروصدا به پا کرد

کفش های مسی در مصر سروصدا به پا کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رفتار لیونل مسی، بازیکن خط حمله تیم بارسلونا که گفته می شود کفش های خود را به نفع فقرای مصر به مزایده گذاشته در این کشور انتقادهایی را برانگیخته است

آگهی

رفتار لیونل مسی، بازیکن خط حمله تیم بارسلونا که گفته می شود کفش های خود را به نفع فقرای مصر به مزایده گذاشته در این کشور انتقادهایی را برانگیخته است. برخی در مصر این رفتار مسی را توهین آمیز ارزیابی کرده است.

به گزارش اهرام آنلاین، مهاجم آرژانتین هفته گذشته در گفتگو با شبکه تلویزیونی مصری به نام ام بی سی ( که در مالکیت عربستان سعودی است) ظاهرا گفته بود که یک جفت کفش خود را برای امور خیریه به مزایده می گذارد.

سعید حساسین نماینده پارلمان مصر با انتقاد از رفتار مسی گفت: «چنان از رفتار مسی برآشفته شدم که در طول مصاحبه کفش هایم را درآوردم و در حالی که بالای سرم تاب می دادم گفتم آنها را تقدیم مردم آرژانتین می کنم.»

El presentador de noticias Said Hasasin se saca un zapato y dice “Acá está mi zapato, se lo dono a Argentina” pic.twitter.com/YOWOBqdBd0

— Rashid Ali Garcia (@RashidAliGarcia) March 28, 2016

او افزود: «ما طی هفت هزار سال تمدنی که داشتیم هرگز تحقیر نشده بودیم. من با این کفش ها خودت را می زنم.»

سعيد حساسين يرفع حذاءه على الهواء ردا على تبرع ليونيل ميسي بحذائه للمصريين !! pic.twitter.com/WQuO3seXSx

— Kora Tweet (@koratweet) March 29, 2016

“I will hit you with my shoe, Messi” https://t.co/wCT0HzuWvY

— SPORT English (@Sport_EN) March 29, 2016

ده ايه الانشكاح ده الله ياخدكم. #حذاء_ميسي_لشعب_السيسيpic.twitter.com/L7b5D4wMH7

— ام بلال (@FBRA2016) March 27, 2016

عظمی مجاهد٬ از فدراسیون فوتبال مصر هم گفت: «فقرای ما نیازی به کفش های او ندارند. اگر او با این رفتار قصد توهین به ما را داشته بهتر است که کفشها را به سر خود و حامیانش بزند. ما به کمک خیریه یک اسرائیلی یا یهودی نیاز نداریم. کفش هایت را به کشورت ببر. آرژانتین پر از فقیر است.»

با وجود چنین انتقادهای تندی از رفتار مسی٬ عده ای در دفاع از او گفته اند که این ستاره جهانی قصد توهین نداشته و چنین اقدامی در دنیای ورزش معمول است.

در مقابل ميدو، مهاجم مصری سابق باشگاه فوتبال سلتاویگو و تاتنهام ضمن دفاع از مسی در توییتر خود نوشته که «با ارزش ترین چیز برای نویسنده، قلم او و برای یک فوتبالیست کفش هایش است.»

“The most precious thing the writer owns is his pen… and the most precious thing the footballer owns is his shoes.”-midoahm</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/Messi?src=hash">#Messi</a></p>&mdash; Footybedsheets (_shireenahmed_) March 29, 2016

امیر عید٬ ترانه سرای گروه موسیقی کایروکی موضوع مسی را شرم انگیزخوانده و آن را ساخته رسانه ها دانسته است.

اللي بيحصل مع ميسي ده فضيحه سوده والمصحف اعلام جاهل ومتخلف وبيقولك في واحد قدم فيه بلاغ للنائب العام. نفسي يعدي علينا اسبوع من غير فضايح

— Amir Eid-أمير عيد (@Amir3id) March 28, 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دختران کوچک بیکینی‌پوش در اینستاگرام؛ والدینی که با فرزندانشان درآمدزایی می‌کنند

شرکت متا حساب‌های خامنه‌ای در اینستاگرام و فیسبوک را مسدود کرد

دیدار هرتزوگ با مقام‌های ارشد تیک‌تاک؛ اسرائیل خواستار برخورد با ویدئوهای یهودستیزانه شد