مسابقه فوتبال فرانسه و روسیه تحت تدابیر شدید امنیتی در «استاد دو فرانس»

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مسابقه فوتبال فرانسه و روسیه تحت تدابیر شدید امنیتی در «استاد دو فرانس»

مسابقه فوتبال دوستانه میان تیم ملی فرانسه و روسیه سه شنبه شب در ورزشگاه «استاد دو فرانس» پاریس و تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار می شود. بیش از ۴۰۰ افسر پلیس و همچنین تک تیراندازها برای تامین امنیت این بازی در محل این استادیوم مستقر شده اند.

آخرین باری که یک بازی فوتبال در این استادیوم برگزار شد ۱۳نوامبر ۲۰۱۵ بود که حملات تروریستی پاریس اتفاق افتاد و سه تروریست که موفق به ورود به این ورزشگاه نشدند خود را در خارج از استادیوم منفجر کردند.

بنا بر آخرین خبرها فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه برای تماشای مسابقه به این استادیوم می رود. آقای اولاند با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات یورو ۲۰۱۶ پاسخی به اعمال تروریست ها و نفرت پراکنی آنهاست گفت: «درباره مسابقات یورو ۲۰۱۶ هرگز تعویق یا لغو آن مطرح نبوده است.اگر این گزینه ها مطرح بود درباره فرانسه و اروپا چه گفته می شد؟ ما اتفاقاتی که در بروکسل رخ داد را نادیده نگرفته ایم؛ اما یورو ۲۰۱۶ شیوه ای برای پاسخ به این حملات است.»

مسابقات جام ملت های اروپا موسوم به یورو ۲۰۱۶ از ۱۰ ژوئن تا ۱۰ ژوئیه در شهرهای مختلف فرانسه برگزار خواهد شد. ۵۱ مسابقه پیش بینی شده و انتظار می رود حدود ۷ میلیون نفر از جمله برای رفتن به استادیوم ها و یا توریست هایی که به فرانسه می آیند در شهرهای محل برگزاری این مسابقات حضور پیدا کنند.