Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

عید پاک با حضور نمایندگان ادیان مختلف در بروکسل برگزار شد

عید پاک با حضور نمایندگان ادیان مختلف در بروکسل برگزار شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روز دوشنبه و به مناسبت روز عید پاک، مراسمی با حضور نمایندگان ادیان مختلف، تعدادی از مجروحان و گروههایی که مستقیما با حملات تروریستی بروکسل در ارتباط

آگهی

روز دوشنبه و به مناسبت روز عید پاک، مراسمی با حضور نمایندگان ادیان مختلف، تعدادی از مجروحان و گروههایی که مستقیما با حملات تروریستی بروکسل در ارتباط بودند از جمله کارکنان فرودگاه و امدادگران در کلیسای جامع سنت میشل برگزار شد.

جفروآ لومتر، یکی از قربانیان انفجار فرودگاه دربارۀ دلیل حضورش در این مراسم می گوید: «من بیشتر به خاطر دیگران به اینجا آمده ام. من نجات یافته ام به اینجا آمده ام تا از دیگران حمایت کنم و بگویم که ما در کنار هم هستیم. این حمایت چیزی بود که طی روزهای گذشته دیگران به من دادند و من هم به نوبۀ خودم برای دیگران انجام می دهم، اینجا بودن برایم لذتبخش است.»

قمر تکل که به نمایندگی مسلمانان در این مراسم حضور داشت نیز حضور در میان پیروان دیگر ادیان را مهم می داند و می گوید: «شرکت در این مراسم آنهم در جایی مثل کلیسای جامع بروکسل برای من سمبلیک است و نشان می دهد که ما همه با هم هستیم و فرقی نمی کند که باورهایمان چه باشد، ما متحد و دست در دست در غم یکدیگر شریکیم.»

این مراسم روز دوشنبه در حالی برگزار شد که پلیس بلژیک در یک اعلام عمومی جدید در سطح اروپا از مردم خواست در شناسایی فرد سومی که در عملیات انفجار فرودگاه مشارکت داشته است به نیروهای ضد تروریسم کمک کنند و چنانچه اطلاعی از او در دست دارند، به پلیس اطلاع بدهند.

پلیس بلژیک پیش از این فردی به نام فیصل شوفو را که احتمال داده می شد مرد کلاه به سر دیده شده در تصاویر فرودگاه زاونتم است دستگیر کرده بود اما به دلیل ناکافی بودن مدارک مرتبط با این حملات و به دستور دادستان بلژیک وی را آزاد کرد.

فیصل شوفو که خبرنگار آزاد است، از سوی یک راننده تاکسی که سه بمبگذار فرودگاه زاونتم را از مقابل درب منزل آنها به این فرودگاه منتقل کرده بود، به عنوان فرد کلاه به سر تصاویر منتشر شده شناسایی شده بود اما دادستان بروکسل می گوید در تفتیش منزل وی نشانی از مواد منفجره و سلاح یافت نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شهردار بروکسل: شهر دوباره به حالت عادی باز نمی گردد

استرالیا پس از حماس و حزب الله، شبه‌نظامیان حوثی را نیز در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد

بریتانیا: تحریم‌ها کافی است، تروریستی خواندن سپاه پاسداران ضرورت ندارد