حمله انتحاری «جماعت الاحرار» در لاهور اقلیت مسیحی را هدف قرار داد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حمله انتحاری «جماعت الاحرار» در لاهور اقلیت مسیحی را هدف قرار داد

شمار قربانیان حملۀ انتحاری در لاهور پاکستان به دست کم ۷۲ کشته و ۳۰۰ زخمی رسید. به دلیل وخامت حال برخی از مجروحان بیم آن می رود که تعداد جان باختگان بیشتر شود. ۲۹ تن از کشته شدگان این حادثه مرگبار کودک هستند.

حادثه شامگاه یکشنبه٬همزمان با عید پاک روی داد؛ پس از آن که مهاجم وابسته به جماعت الاحرار٬ شاخه منشعب از طالبان پاکستان کمربند انفجاری خود را در نزدیکی محل بازی کودکان در پارک گلشن اقبال در شهر لاهور منفجر کرد.

به گفته جماعت الاحرار این حمله مسیحیانی را که برای جشن عید پاک در این پارک تجمع کرده بودند٬ هدف قرار داده است. این گروه در سال جاری میلادی به چند حمله دیگر دست زده بود اما این آخری٬ خونین بارترین آن گزارش شده است.

یکی از شاهد عینی درباره این حادثه گفت:«من شب گذشته زخمی های زیادی را به آمبولانس رساندم. بعد از آن به هیچ وجه حال خوبی نداشتم خیلی خسته بودم و به خانه برگشتم. حالا دوباره آمده ام ببینم اوضاع چطور است.»

شاهد دیگری افزود: «من آن طرف نزدیک الاکلنگ ایستاده بودم که انفجار مهیب رخ داد. در حالیکه سراسیمه و دستپاچه شده بودیم٬ دیدیم که جوی خون براه افتاده. زخمی ها و کشته ها روی زمین غرق در خون بودند. تدابیر امنیتی مناسبی در محل اعمال نشده بود. در حالیکه می بایست از نظر امنیتی تمهیدات مناسبی اندیشیده می شد.»

در همین حال٬ مقام های امنیتی پاکستان جستجو برای شناسایی و دستگیری منشعبین طالبان را که پیشتر با گروه داعش بیت کرده بودند آغاز کردند.