Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

شمار کشته شدگان لاهور به دست کم ۶۹ نفر رسید

شمار کشته شدگان لاهور به دست کم ۶۹ نفر رسید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حملۀ انتحاری در پارک گلشن در شهر لاهور دهها کشته برجای گذاشته است. مقامات امنیتی این شهر شمار قربانیان این انفجار را تا صبح دوشنبه دست کم ۶۹ نفر

آگهی

حملۀ انتحاری در پارک گلشن در شهر لاهور دهها کشته برجای گذاشته است. مقامات امنیتی این شهر شمار قربانیان این انفجار را تا صبح دوشنبه دست کم ۶۹ نفر عنوان می کنند. مقامات لاهور به دلیل شدت انفجار و وخیم بودن حال مجروحان احتمال می دهند شمار کشته شدگان افزایش یابد.

جماعت الاحرار که یک گروه نزدیک به طالبان پاکستان است، مسئولیت این انفجار را به عهده گرفته و هدف از آن را مسیحیانی عنوان کرده است که برای جشن عید پاک در این پارک جمع شده بودند.

یک شاهد این انفجار می گوید:«من خودم بیست کودک را که زخمی شده بودند به بیمارستان منتقل کردم. سه جسد را به داخل اتومبیل پلیس گذاشتم. زمان انفجار بچه ها در حال بازی با وسایل پارک بودند. امروز مسیحیان جشن ایستر برگزار می کنند. کودکان زیادی به این مناسبت اینجا بودند. نمی توانم صحنه غم انگیزی امروز را برایتان توضیح بدهم.»

به گفتۀ پلیس، فرد انتحار کننده کمربند انفجاری خود را در نزدیکی محل بازی کودکان منفجر کرده است و به همین دلیل بیشتر جان باختگان کودکان و زنان هستند. به گزارش مقامات درمانی لاهور، بیش از ۳۴۰ نفر نیز مجروح شده اند.

لاهور مرکز ایالت پنجاب است و دولت پاکستان سه روز عزای عمومی در این ایالت اعلام کرده است. راحیل شریف، فرماندۀ ارتش پاکستان نیز بلافاصله بعد از این انفجار با برگزاری یک نشست اضطراری با حضور روسای سرویس های اطلاعاتی این کشور قول دستگیری و مجازات عاملان این اقدام تروریستی را داده است.

آمریکا و فرانسه از نخستین کشورهایی بودند که این اقدام گروه جماعت الاحرار را محکوم کردند و بلافاصله پس از این انفجار، نارندرا مود، نخست وزیر هند در یک تماس تلفنی مراتب همدردی خود را با دولت و ملت پاکستان اعلام کرده است.

واتیکان نیز در واکنش به این حملۀ انتحاری، از آن با عنوان «سایۀ اضطراب بر جشن پاک و خشونت متعصبان علیه اقلیت مسیحی» پاکستان نام برده است.

لاهور در ماه مارس گذشته نیز صحنۀ یک انفجار در نزدیکی دو کلیسا در منطقۀ مسیحی نشین این شهر بود که چندین کشته برجای گذاشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هفتاد کشته در انفجار لاهور پاکستان

حمله به پادگان ارتش پاکستان در نزدیکی مرز افغانستان چندین کشته بر جای گذاشت

گروگانگیری اموال پناهجویان افغان در پاکستان؛ اسلام‌آباد: آزادی مشروط به مبارزه طالبان با تروریسم است