دستگیری مظنونین بیشتر در ارتباط با حملات تروریستی بلژیک

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دستگیری مظنونین بیشتر در ارتباط با حملات تروریستی بلژیک

پلیس بلژیک روز یکشنبه ۱۳ عملیات را در سراسر این کشور در جستجوی افراد مظنون به دست داشتن در انفجارهای بروکسل صورت داد که در جریان آن ۹ نفر دستگیر شدند.

بنا به اعلام دادستان بلژیک، پنج نفر از این افراد در پایان روز یکشنبه آزاد شده اند اما چهار نفر از افرادی که در شهرهای دوفل و میشیلن دستگیر شده اند همچنان در بازداشت بسر می برند.

عملیات دستگیری این افراد در شهرهای بروکسل، محلۀ آندرلخت و شهرهای دوفل و میشلن در شمال این کشور صورت گرفته است.

همزمان با این عملیات، پلیس هلند نیز چهار نفر مظنون به ارتباط با داعش و اقدمات تروریستی را در شهر روتردام دستگیر کرده است.

یکی از این افراد فرانسوی است و به درخواست مقامات این کشور توسط پلیس هلند دستگیر شده است. فرانسه می گوید بر اساس تحقیقات صورت گرفته، این مرد ۳۲ ساله مظنون به همکاری با ردا کریکت، یکی از اعضای منتسب به داعش است که درصدد بمبگذاری در فرانسه بوده است. پلیس فرانسه روز پنجشنبه ردا کریکت را در حومۀ پاریس دستگیر کرد.

بنا به اطلاعیه ای که توسط پلیس روتردام منتشر شده، این تبعۀ فرانسوی به زودی به فرانسه استرداد خواهد شد.

روز شنبه همچنین یک تبعۀ الجزایر به اتهام جعل مدارک شناسایی برای عاملان انفجارهای پاریس و بروکسل در شهر بلیزی در جنوب ایتالیا دستگیر شد. به گفتۀ پلیس بلژیک، نام وی در جریان تفتیش از یکی از خانه های مورد استفاده قرار گرفته در قالب عملیات ضد تروریستی کشف شده بود.

پلیس ایتالیا می گوید وی ظرف چند روز آینده برای ادامۀ تحقیقات در مورد انفجارهای بروکسل به بلژیک تحویل داده خواهد شد.