داعشی ها پایان حملات خود در اروپا را به پایان حملات ائتلاف ضدداعش منوط کردند

داعشی ها پایان حملات خود در اروپا را به پایان حملات ائتلاف ضدداعش منوط کردند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به دنبال حملات تروریستی بروکسل اعضای گروه داعش با انتشار ویدئویی در اینترنت اعلام کردند که حملات بلژیک را به تلافی حملات هوایی و زمینی ائتلاف ضدداعش

آگهی

به دنبال حملات تروریستی بروکسل اعضای گروه داعش با انتشار ویدئویی در اینترنت اعلام کردند که حملات بلژیک را به تلافی حملات هوایی و زمینی ائتلاف ضدداعش طراحی و اجرا کرده اند.

در ویدئوی تازه منتشر شده به زبان عربی و فرانسه اعضای بلژیکی داعش حملات بروکسل را جشن گرفته اند و بلژیک را به خاطر عضویت در ناتو و همراهی با ائتلاف ضدداعش به انجام حملات بیشتر تهدید می کنند.

آنان در عین حال تلویحاً می گویند اگر حملات هوایی و زمینی علیه داعش متوقف شود آنان نیز حملات تروریستی خود را در اروپا متوقف می کنند.

پلیس بلژیک روز جمعه در سومین روز پس از حملات انتحاری و مرگبار بروکسل سه مظنون را دستگیر کرد. به گزارش رسانه های بلژیک مظنونی که در محله اسکاربک بروکسل و با تیراندازی پلیس به پایش دستگیر شد کلوله پشتی حاوی مواد منفجره به همراه داشته اشت.

روز گذشته نیز پلیس فرانسه فردی مظنون را در «آرژانتوی» واقع در ۱۵ کیلومتری پاریس دستگیر کرد.

به دنبال دستگیری مظنونان در فرانسه و بلژیک، فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه گفت شبکه عاملان حملات پاریس و بروکسل در حال نابودی است اما خطر تروریسم در اروپا همچنان باقی است.

بمبگذاری و حملات انتحاری روز سه شنبه دو برادر به نام خالد و ابراهیم بکراوی و نجیم عشراوی در فرودگاه و متروی بروکسل ۳۱ کشته و حدود ۳۰۰ مجروح بر جای گذاشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عامل کشتن دو شهروند سوئدی در بروکسل در پی تیراندازی پلیس بلژیک کشته شد

ایران همچنان در فهرست سیاه اف‌ای‌تی‌اف باقی ماند

سوئیس فعالیت حماس و عناصر مرتبط با آن را در خاک خود ممنوع می‌کند