آیفون «۵ اس ای»؛ تلاش اَپل برای تسخیر بازارهای جدید

آیفون «۵ اس ای»؛ تلاش اَپل برای تسخیر بازارهای جدید
نگارش از Pooneh Irani
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت اپل روز دوشنبه از نوع جدید گوشی های تلفن همراه خود رونمایی کرد. گوشی جدید که آیفون «اس ایی» نام دارند، نسبت به مدل قبلی آیفون دارای صفحه ای

آگهی

شرکت اپل روز دوشنبه از نوع جدید گوشی های تلفن همراه خود رونمایی کرد. گوشی جدید که آیفون «اس ایی» نام دارند، نسبت به مدل قبلی آیفون دارای صفحه ای کوچکتر و ارزانتر است و تا پایان ماه مه در ۱۱۰ کشور در دسترس خواهد بود.

اپل امیدوار است آیفون جدید بدلیل ارزانتر بودن بتواند فروش تلفنهای همراه این شرکت را افزایش داده و سبب رشد سهم اپل در بازارهای در حال رشد هند، آفریقا و خاورمیانه شود.

والتر موسبرگ، یک خبرنگار حوزه فن آوری می گوید: «کسانی بودند که صبر کرده بودند، کسانی که گوشی های ۴ اینچی خود را دو سال یا سه سال نگه داشته بودند، چون فقط یک گوشی ۴ اینچی می خواستند. بالاخره یک گوشی ۴ اینچی ساختند. اپل تمام توانایی ها و قابلیت های گوشی های کنونی را در آن استفاده کرده، گوشی بزرگتر را به گوشی کوچکتر تبدیل کرده و از قیمت آن کاسته است.»

شرکت اپل قصد دارد تا پایان سال ۲۰۱۶ سامانه پرداخت اپل (Apple Pay) را با مرورگر سافاری ادغام کند. این اقدام به کاربران اجازه می دهد که با «اپل پِی» از روی وب سایتهای تلفن همراه خرید انجام دهند.

سامانه پرداخت الکترونیک تلفن های همراه برای کسانی که از آیفون و آیپدهایی مجهز به فن آوری تشخیص اثرانگشت استفاده می کنند، قابل دسترس است.

شرکت اپل همچنین به شرکای بالقوه خود اطلاع داده که ادغام سیستم پرداخت اپل با مرورگر سافاری، پیش از آغاز فصل خرید تعطیلات سال جاری آماده خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فهرست پردرآمدترین رهبران شرکت‌های آمریکایی؛ مدیرعامل اپل چقدر حقوق می‌گیرد؟

ارزش بازار نخستین شرکت در جهان به رکورد ۳ هزار میلیارد دلار رسید

برای خرید آیفون۱۳ باید چند روز در کشورهای اروپایی کار کرد؟ در ایران چطور؟