Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

فضای شهر بروکسل یک روز پس از حملات مرگبار

فضای شهر بروکسل یک روز پس از حملات مرگبار
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک روز پس از حملات مرگبار در شهر بروکسل برخی از شهروندان از خانه بیرون آمده اند و سعی دارند زندگی را از سر گیرند. آنها می گویند، تنها راه مبارزه با

آگهی

یک روز پس از حملات مرگبار در شهر بروکسل برخی از شهروندان از خانه بیرون آمده اند و سعی دارند زندگی را از سر گیرند. آنها می گویند، تنها راه مبارزه با تروریست ها بازگشت به زندگی و ادامه آن است.

با این وجود بیم از وقوع حملات احتمالی دیگر در سطح شهر و در میان شهروندان موج می زند. یک شهروند زن می گوید: «درست است که بسیاری با وضعیتی که پیش آمده ترسیده اند اما باید به زندگی ادامه دهیم همانطور که پیش تر زندگی می کردیم. روزهای بسیار سخت و تلخی را پشت سر می گذاریم و انگار در یک کشور دیگر و در اروپایی دیگر بیدار شده ایم.» یک معلم مدرسه نیز با اشاره به شرایط در مدرسه پس از حملات روز گذشته می گوید: «دیروز اصلا کنترل کلاس درس آسان نبود. بچه ها ترسیده بودند و در گوشی های تلفن خود اخبار را دنبال می کردند. وقتی شنیدیم حمله ای در مترو هم بوده برخی از بچه ها که والدینشان از این خط مترو استفاده می کردند، به گریه افتاده و سعی می کردند تا خبری از آنها بگیرند.»

به گفته دادستان فدرال بلژیک در حملات روز سه شنبه در بروکسل ۳۱ نفر کشته و ۲۷۰ نفر نیز مجروح شده اند.

شهروندی دیگر نیز می گوید: «ما پر از خشم و کینه و نفرت هستیم و همزمان ترسیده ایم اما کاری نمی توانیم انجام دهیم. پادشاه ما می گوید باید آرام بمانیم اما در این وضعیت چگونه می توانیم آرامش خود را حفظ کنیم.» پس از حملات روز سه شنبه تدابیر امنیتی در بروکسل افزایش یافته و نیروهای امنیتی تمامی رفت و آمد ها را زیر نظر دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عامل کشتن دو شهروند سوئدی در بروکسل در پی تیراندازی پلیس بلژیک کشته شد

انتقال دو هزار متهم به بزرگترین زندان آمریکای لاتین؛ سرکوب «باندهای جنایتکار» السالوادور ادامه دارد

خاکسپاری یک فلسطینی ۱۵ ساله در کرانه باختری