Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پلیس یونان۱۵۰ مهاجر را با دست های بسته به آتن منتقل کرد

پلیس یونان۱۵۰ مهاجر را با دست های بسته به آتن منتقل کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی توافق میان ترکیه و اروپا برای بازگرداندن مهاجران غیرقانونی از یونان به ترکیه، پلیس یونان ۱۵۰ مهاجر از پاکستان و بنگلادش را با دست های بسته به

آگهی

در پی توافق میان ترکیه و اروپا برای بازگرداندن مهاجران غیرقانونی از یونان به ترکیه، پلیس یونان ۱۵۰ مهاجر از پاکستان و بنگلادش را با دست های بسته به یکدیگر از جزیرۀ لسبوس به آتن انتقال داد. این افراد در اردوگاه مهاجران مستقر می شوند تا زمان انتقال آنها به ترکیه برسد.

در حال حاضر این جزیره و منطقۀ مرزی ایدومنی در شمال یونان دو نقطۀ اصلی تمرکز مهاجرانی هستند که قصد دارند خود را به شمال اروپا برسانند. به گفتۀ مقامات یونان در حال حاضر بیش از ۵۶.۰۰۰ مهاجرغیرقانونی در این کشور به سر می برند که دست کم ۱۰.۰۰۰ نفر از آنان در مرز ایدومنی مستقر شده اند.

توافق میان اتحادیۀ اروپا و آنکارا به امضا رسیده است که بسیاری از دشواریهای موجود بر سر راه عملی کردن این توافق سخن می گویند. سازمان ملل و سازمان های غیردولتی مدافع حقوق مهاجران نیز بازگرداندن مهاجران از یونان به ترکیه را نادرست می دانند. اولین گروه از این مهاجران روز چهارم آوریل به ترکیه انتقال خواهند یافت.

قرار است در ازای بازگرداندن هر یک مهاجر غیرقانونی که از طریق ترکیه خود را به یونان رسانیده، یک مهاجر سوری ثبت نام شده در اردوگاههای ترکیه به اروپا انتقال یابد.

مایسا که یک مادر اهل سوریه است از مهاجرانی است که در منطقۀ ایدومنی به انتظار عبور از مرز نشسته است. او می گوید برای اینکه بزرگ شدن کودکش و به مدرسه رفتنش را ببیند دست به این مهاجرت زده اما حالا می ترسد که او و کودکش را به ترکیه برگردانند.

آنکارا در قبال پذیرش این مهاجران خواهان لغو ویزای سفر به کشورهای اروپایی برای اتباع این کشور شده است. ترکیه همچنین قرار است مبلغ سه میلیارد یوروکمک از سوی اتحادیۀ اروپا تا سال ۲۰۱۸ برای صرف در امور مهاجران دریافت کند.

ضمن آنکه این کشور از اتحادیۀ اروپا خواسته است درخواست عضویت این کشور در این اتحادیه را با سرعت بیشتری بررسی کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پنجاه سال پس از حمله ترکیه، قبرسی‌ها دنبال اجساد هزاران قربانی گمشده خود می‌گردند

یونان: اتحادیه اروپا دروازه‌ها را به روی کودکان قحطی‌زده و آسیب‌دیده غزه باز کند

عملیات جستجوی ملوان گمشده کشتی یونانی در دریای سرخ؛ ارتش آمریکا به سایت‌های راداری حوثی‌ها حمله کرد