Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نگاهی به دور اول رقابتهای «فرمول یک» و «موتورجی پی» فصل

نگاهی به دور اول رقابتهای «فرمول یک» و «موتورجی پی» فصل
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لورنزو فاتح رقابتهای موتورجی پی قطر مسابقات این فصل موتورجی پی روز یکشنبه با رقابتهای جایزه بزرگ قطر آغاز شد و طی آن خورخه لورنزو به مقام قهرمانی

آگهی

لورنزو فاتح رقابتهای موتورجی پی قطر

مسابقات این فصل موتورجی پی روز یکشنبه با رقابتهای جایزه بزرگ قطر آغاز شد و طی آن خورخه لورنزو به مقام قهرمانی رسید.

این موتورسوار اسپانیایی تیم یاماها که در مسابقه تعیین خط این رقابتها هم بهترین زمان را به دست آورده بود، با ثبت زمان ۴۲ دقیقه و ۲۸ ثانیه و ۴۵۲ هزارم ثانیه در صدر جدول رده بندی قرار گرفت.

آندرئا دویتسیوزو با ۵ امتیاز اختلاف در رده دوم ایستاد. این موتور سوار ایتالیایی تیم دوکاتی حدود ۲ ثانیه بعد از لورنزو از خط پایان عبور کرد. این درحالی بود که همتیمی و هموطنش آندرئا یانونه، زمین خورد و مسابقه را نیمه کاره رها کرد.

مارک مارکز موتورسوار اسپانیایی تیم هوندا سوم شد و این در حالی بود که والنتینو رُسی که به تازگی با یاماها تمدید کرده از رفتن روی سکو بازماند و با کسب ۱۳ امتیاز، به مقام چهارمی رضایت داد.

رُسی با یاماها تمدید کرد

فصل پیش، والنتینو رُسی برای کسب دهمین عنوان قهرمانیش تا لحظات آخر جنگید. روزهای آسانی نبود و حتی شایعاتی مبنی بر امکان کنار کشیدن قریب الوقوع او از رقابتهای حرفه ای مطرح شد. اما او درست پیش از آغاز رقابتهای این فصل، دو سال دیگر با یاماها تمدید کرد و به شایعات خاتمه داد.

به نظر می رسد این موتورسوار ۳۷ ساله ایتالیایی، دوران ورزش حرفه ای خود را با این تیم ژاپنی به پایان برساند. او در سال ۱۹۹۶ برای نخستین بار در رده ۱۲۵ سی سی قهرمان دنیا شد و در مسابقات موتورجی پی، ۸ مرتبه دیگر این عنوان را به دست آورد. آخرین قهرمانی او به تابستان گذشته و رقابتهای جایزه بزرگ بریتانیا باز می گردد.

۵۳ عنوان از مجموع ۸۶ عنوان والنتینو رُسی، از زمانی به دست آمده که عضو تیم یاماها شده است.

رُزبرگ، فاتح رقابتهای فرمول یک استرالیا

رقابتهای اتومبیلرانی فرمول یک از ملبورن استرالیا کلید خورد و طی آن نیکو رُزبرگ از تیم مرسدس، موفق شد مسابقه پرحادثه افتتاحیه را به نام خود ثبت کند. این پانزدهمین قهرمانی رزبرگ آلمانی در مسابقات فرمول یک و چهارمین پیروزی متوالی وی در این رقابت ها به شمار می رود. او سه مسابقه آخر فصل گذشته را هم فتح کرده بود.

اما یک سانحه ناچیز کافی بود تا همتیمی او لوییس همیلتون از خط یک به خط ششم رانده شود ولی مدافع عنوان قهرمانی آنقدر تجربه داشت تا خود را به مسابقه بازگرداند. همیلتون در نهایت دوم شد. پس از این دو راننده مرسدس، سباستین فتل راننده تیم فراری به عنوان نفر سوم روی سکو رفت.

فرناندو آلفونسو هم در دور هجدهم مسابقه و حین سبقت از راننده تیم هاس کنترل فرمان را از دست داد و با گارد دور پیست بشدت برخورد کرد اما آسیبی ندید.

بازی کامپیوتری رقابتهای فرمول «ای» به صورت آنلاین

سری بازیهای «ریس آف پرو» با نگاهی به مسابقات آتی فصل فرمول «ای» که قرار است در لانگ بیچ، پاریس، برلین و لندن برگزار شوند برای علاقمندان بازیهای کامپیوتری روانه بازار مجازی خواهد شد.

این بازیها تولید شرکت مایکروسافت است و طی آن هواداران تیمها می توانند بصورت آنلاین، در لباس قهرمان محبوب خود با هم رقابت کنند.

دور اول این مسابقات آنلاین ۲۴ مارس و با شبیه سازی مسابقه «تایم تریل» لانگ بیچ کالیفرنیا برگزار می شود و تا نیمه شب ۳۱ مارس ادامه خواهد داشت. فینال با حضور نفرات اول و دوم ۲ آوریل در لندن برگزار می شود و به برنده نهایی پاداش نقدی داده خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرمول یک؛ همیلتون روند پیروز‌ی‌ در مسابقات فصل را از دومین گرند پری اتریش آغاز کرد

فرمول یک؛ همیلتون با فتح جایزه بزرگ بریتانیا رکوردی جدید برجای گذاشت

فرمول یک؛ گرند پری موناکو از نگاه قهرمان سابق جهان