چهار گردشگر خارجی از جمله یک ایرانی در انفجار استانبول کشته شدند

چهار گردشگر خارجی از جمله یک ایرانی در انفجار استانبول کشته شدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات ترکیه می گویند یک ایرانی و یک اسراییلی و دو آمریکایی اسراییلی تبار در انفجار انتحاری روز شنبه در استانبول کشته شده اند. تاکنون هیچ گروهی

مقامات ترکیه می گویند یک ایرانی و یک اسراییلی و دو آمریکایی اسراییلی تبار در انفجار انتحاری روز شنبه در استانبول کشته شده اند. تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را به عهده نگرفته ما به گفتۀ پلیس این کشور، فرد انتحار کننده که خود نیز کشته شده، با داعش ارتباط داشته است.

آگهی

پلیس شهر استانبول همچنین از مجروح شدن ۳۶ نفر در این حملۀ انتحاری خبر می دهند که بیشتر آنها نیز گردشگران خارجی هستند. بنا به اعلام وزارت سلامت ترکیه، دو گردشگر ایرانی نیز در میان مجروحان دیده می شوند.

این انفجار در خیابان استقلال و در نزدیکی میدان تقسیم که یکی رخ داده و محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران که در ترکیه به سر می برد، این حملۀ تروریستی را محکوم کرده است.

مولوت چاووش اوغلو، وزیر خارجۀ ترکیه در یک کنفرانس خبری مشترک با وزیر خارجۀ ایران، با تاکید بر مبارزۀ همه جانبه و همراه با دیگر [کشورها] علیه تروریسم گفت: «تروریسم بار دیگر با هدف قرار دادن غیرنظامیان چهرۀ زشت و نفرت انگیز خود را نشان داد. نبرد ما علیه تروریسم با قدرت بیشتری در داخل و خارج از کشور ادامه خواهد یافت و ما از جهان و بویژه اروپا هم همین انتظار را داریم، ما باید همراه با هم و بدون هیچ درنگی علیه تروریسم اقدام کنیم.»

این انفجار چهارمین حملۀ انتحاری از ابتدای سال جاری میلادی در شهرهای آنکارا و استانبول است. هفتۀ گذشته نیز در آنکارا و در جریان انفجار یک خودروی بمبگذاری شده، ۳۷ نفر از جمله دو انتحارکننده کشته شدند. ترکیه عامل این انفجارها را داعش و کردهای مخالف دولت معرفی می کند.

گروه بازهای آزادی کردستان موسوم به تاک پیش از این مسئولیت انفجار آنکارا را به عهده گرفته است. پیش از آن نیز داعش مسئولیت انفجار انتحاری در میدان سلطان احمد استانبول را به عهده گرفته بود که در جریان آن ۱۰ نفر از جمله هشت گردشگر آلمانی جان باختند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استانبول؛ شایعه حملات تروریستی متعدد شهر را خالی از جمعیت کرد

حمله انتحاری در نزدیکی میدان تقسیم استانبول چندین کشته و زخمی برجای گذاشت

بلندپروازی هواپیمایی ترکیه؛ غذا با ستارهٔ میشلن، و تربیت خلبان برای دنیا