دستگیری مظنون اصلی حمله های مرگبار پاریس در مولنبک

دستگیری مظنون اصلی حمله های مرگبار پاریس در مولنبک
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

صلاح عبدالسلام، مظنون فراری حملات پاریس، عصر جمعه در جریان عملیات گسترده نیروهای امنیتی بلژیک و فرانسه در محله مولنبک بروکسل در حالیکه گلوله به

آگهی

صلاح عبدالسلام، مظنون فراری حملات پاریس، عصر جمعه در جریان عملیات گسترده نیروهای امنیتی بلژیک و فرانسه در محله مولنبک بروکسل در حالیکه گلوله به زانویش اصابت کرده بود دستگیر شد. شبکه تلویزیونی آر تی بی اف (RTBF) بلژیک در گزارش ویژه خود از انتقال وی به بیمارستان خبر داده است.

صلاح عبدالسلام در پی حملات مرگبار سیزدهم نوامبر سال گذشته پاریس متواری شده بود. از آن زمان تا کنون، نیروهای امنیتی در تلاش برای یافتن سر نخی از او در بلژیک و دیگر کشورهای اروپایی بودند.

بنا به گزارش منابع نزدیک به پلیس بلژیک محل اختفای صلاح عبدالسلام از دو روز گذشته از سوی نیروهای امنیتی تحت نظارت قرار داشته است.

در جریان این یورش، بین نیروهای امنیتی و افراد مظنون در حدود ۳۰ دقیقه تبادل آتش صورت گرفت. به گفته برخی ساکنان محله و روزنامه نگارانی که در محل حضور داشتند در جریان این عملیات چندین صدای مهیب انفجار نیز به گوش رسیده است. در جریان این عملیات در مجموع ۵ نفر دستگیر شدند. تیری ورتس، سخنگوی دادستان فدرال بلژیک در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد سه تن از افراد دستگیر شده اعضای خانواده ای هستند که صلاح عبدالسلام در منزل آنها سکونت داشته است.

عملیات روز جمعه پلیس در محله مولنبک از ساعت ۱۶:۳۰ به وقت اروپای مرکزی آغاز شد و با فرا رسیدن شب، نیروهای امنیتی همچنان برخی نقاط این محله را تحت کنترل خود دارند. در همین حال نیروهای پلیس علمی نیز با حضور در آپارتمانی که صالح عبدالسلام در آن مخفی شده بود در تلاشند تا بتوانند اطلاعات تازه ای در خصوص دیگر افرادی که به این منزل رفت و آمد کرده اند بدست آورند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اثر انگشت و دی ان ای مظنون حملات پاریس، در بروکسل کشف شد

مهاجمان و مظنونان حملات مرگبار پاریس چه کسانی هستند؟

حملات مرگبار جمعه شب پاریس (۱۳ نوامبر ۲۰۱۵) به ترتیب زمانی