Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

هشت سال زندان برای مامور سه جانبه در آلمان

هشت سال زندان برای مامور سه جانبه در آلمان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بر اساس گزارش رسانه های آلمان یکی از ماموران سرویس های مخفی این کشور به دلیل همکاری با آمریکا و روسیه به هشت سال زندان محکوم شده است. دادستان این

آگهی

بر اساس گزارش رسانه های آلمان یکی از ماموران سرویس های مخفی این کشور به دلیل همکاری با آمریکا و روسیه به هشت سال زندان محکوم شده است.

دادستان این پرونده مارکوس رایشل سی و دو ساله را به جرم خیانت و نیز افشای اطلاعات محرمانه محکوم و برای وی تقاضای مجازات زندان کمتر از ده سال کرده است.

رایشل که در دسامبر سال ۲۰۰۷ با حقوق ماهانه ۱۲۰۰ یورو به استخدام سرویس های مخفی آلمان درآمده بود، اتهام فروش اطلاعات و اسناد طبقه بندی شده به آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا را در ازای دریافت ۹۵ هزار یورو پذیرفته است.

او در فاصله ماه مه ۲۰۰۸ تا اواسط سال ۲۰۱۴ بیش از دویست سند محرمانه را در اختیار سیا قرار داده است. اسناد فروخته شده به آمریکا حاوی اطلاعاتی درخصوص فعالیت سرویس های مخفی آلمان و نیز هویت مسئولان و کارمندان بخش آرشیو این سرویس ها بوده است.

دادگاه منطقه ای مونیخ همچنین مارکوس رایشل را به فروش اطلاعات محرمانه به سرویس اطلاعاتی روسیه در سال ۲۰۱۴ متهم کرده است.

ماجرای خیانت رایشل زمانی برملا شد که روابط آلمان و آمریکا به دلیل افشاگری های ادوارد اسنودن کارمند سابق سیا دچار تنش شده بود.

او که فردی کم رو و دارای معلولیت جزئی است حس ماجراجویی و تنوع گرایی را دلیل خیانت دوگانه خود اعلام کرده است. رایشل همچنین تاکید کرده است که از اعتماد کافی در سرویس های اطلاعاتی آلمان برخوردار نبوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اهتزاز پرچم رنگین‌کمان در برلین در روز مبارزه با همجنس‌گراهراسی، دوجنس‌گراهراسی و ترنس‌هراسی

مسابقات کشتی با انگشت در باواریا همراه با آبجو و سوسیس آلمانی

انتقاد از گرانی کباب ترکی در آلمان، برخی سیاستمداران پیشنهاد یارانه کباب می‌دهند