تاکید مرکل بر یافتن راه حلی مشترک و پایدار برای مساله پناهجویان

تاکید مرکل بر یافتن راه حلی مشترک و پایدار برای مساله پناهجویان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آنگلا مرکل٬ صدر اعظم آلمان می گوید اتحادیه اروپا باید با همکاری تمام کشورهای عضو به دنبال یک راه حل پایدار برای مقابله با مساله پناهجویان باشد. خانم

آگهی

آنگلا مرکل٬ صدر اعظم آلمان می گوید اتحادیه اروپا باید با همکاری تمام کشورهای عضو به دنبال یک راه حل پایدار برای مقابله با مساله پناهجویان باشد. خانم مرکل با اذعان به کاهش تعداد ورود پناهجویان به اتحادیه اروپا از زمان بسته شدن مسیر بالکان٬ گفت این وضعیت موقتی است و باید به دنبال راه حلی پایدار بود.

یک روز قبل از نشست بروکسل بر سر مساله مهاجرت٬ صدراعظم آلمان در پارلمان کشورش اولویت خود را از بین بردن دلایل مهاجرت پناهجویان در کشورهای مبدا خواند و بر اهمیت نقش ترکیه در مذاکرات بر سر یافتن راه حلی در این زمینه تاکید کرد.

ترکیه پیشنهاد داده بود که در ازای بازگرداندن هر مهاجر غیرقانونی که از طریق این کشور وارد یونان شده٬ اتحادیه اروپا یک پناهجوی سوری را به عنوان مهاجر قانونی بپذیرد. آنکارا بر آن است تا در ازای همکاری با اتحادیه اروپا در زمینه مساله پناهجویان٬ روند عضویت ترکیه در این اتحادیه سرعت یابد. این درحالی است که صدراعظم آلمان می گوید موضوع عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا یا لغو ویزای اروپا برای شهروندان ترکیه فعلا در دستور کار نیست.

قرار هست طرح آنکارا روز پنجشنبه در نشست سران اتحادیه اروپا در بروکسل به بحث گذاشته شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تاکید آنگلا مرکل بر نقش مهم ترکیه و یونان در بحران مهاجرت

تداوم انتقادهای ایلان ماسک از کمک آلمان به پناهجویان: نظرسنجی کرده‌اید؟

مراجعه مهاجران به دندان‌پزشکی به موضوع بحث بین دولت آلمان و رهبر محافظه‌کاران تبدیل شد