تاکید آنگلا مرکل بر نقش مهم ترکیه و یونان در بحران مهاجرت

تاکید آنگلا مرکل بر نقش مهم ترکیه و یونان در بحران مهاجرت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان می گوید اتحادیه اروپا باید به دنبال یک راه حل مشترک برای حل مشکل پناهجویان باشد که در آن همه کشورهای این اتحادیه نقش خود را

آگهی

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان می گوید اتحادیه اروپا باید به دنبال یک راه حل مشترک برای حل مشکل پناهجویان باشد که در آن همه کشورهای این اتحادیه نقش خود را ایفا کنند.

خانم مرکل که در پارلمان آلمان صحبت می کرد ضمن تقدیر از نقشی که ترکیه در پذیرش پناهجویان داشته است گفت براساس پیشنهاد دولت ترکیه به ازای هر یک مهاجر غیرقانونی که از اتحادیه اروپا به ترکیه فرستاده می شود اتحادیه اروپا باید یک پناهجوی سوریه ای را به عنوان مهاجر قانونی بپذیرد.

صدر اعظم آلمان گفت که در جریان گفتگوها با ترکیه درباره بحران مهاجرت، موضوع پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا و یا لغو ویزای اروپا برای شهروندان ترکیه ای هم مطرح شده است.

آنگلا مرکل گفت که آسودگی کنونی اروپا در پی بسته شدن مسیر بالکان موقتی است و اتحادیه اروپا باید به دنبال راه حلی پایدار باشد. او همچنین بر نقش ترکیه و یونان در مقابله با این بحران تاکید کرد.

مقامهای اتحادیه اروپا قرار است روز پنجشنبه درباره بحران پناهجویان مذاکره کنند و انتظار می رود که این توافقنامه پیشنهادی توسط ترکیه محور گفتگوهای روز پنجشنبه باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازداشت زوج عراقی در آلمان به ظن عضویت در داعش و نسل‌کشی ایزدی‌ها

اولاف شولتس نسبت به قدرت‌گیری راست افراطی در انتخابات پارلمانی اروپا هشدار داد

سالمندان آلمانی چگونه به تامین هزینه‌های حزب راست افراطی کمک می‌کنند؟