کره شمالی؛ ۱۵ سال زندان و کار اجباری برای دانشجوی آمریکایی

کره شمالی؛ ۱۵ سال زندان و کار اجباری برای دانشجوی آمریکایی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کره شمالی یک دانشجوی ۲۱ ساله آمریکایی را به ۱۵ سال زندان همراه با کار اجباری محکوم کرد. اوتو وورم بیر متهم است یک پوستر تبلیغات سیاسی رژیم کمونیستی

آگهی

کره شمالی یک دانشجوی ۲۱ ساله آمریکایی را به ۱۵ سال زندان همراه با کار اجباری محکوم کرد.

اوتو وورم بیر متهم است یک پوستر تبلیغات سیاسی رژیم کمونیستی کره شماری را از هتل محل اقامتش در پیونگ یانگ، پایتخت دزدیده است. او در ماه ژانویه گذشته و در حال خروج از کشور در فرودگاه دستگیر شد. این دانشجو اعتراف کرده است که این پوستر را از بخش ویژه کارکنان هتل دزدیده است.

به نوشته روزنامه های کره شمالی، او اعتراف کرده است که به تقاضای یک عضو کلیسای متدیست آمریکا دست به این اقدام زده و مادر یکی از دوستانش به او وعده داده که در صورت موفقیت یک خودروی ده هزار دلاری به او خواهد داد و در صورت زندانی شدن دویست هزار دلار به خانواده اش پرداخت خواهد کرد.

تلویزیون کره شمالی تصاویری از این دانشجو را در حالی که گریه می کرد نمایش داد. برخی ناظران معتقدند اجرای سناریوی اعتراف گیری تلویزیونی که همواره از سوی کره شمالی بکار گرفته شده است را می توان نخستین قدم برای آزادی احتمالی این دانشجو دانست.

در حال حاضر دو آمریکایی دیگر در کره شمالی در زندان هستند.

محکومیت این دانشجوی آمریکایی در زمانی بسیار حساس رخ می دهد. کره شمالی با چهارمین آزمایش هسته ای و آزمایش موشکی اخیر خود ایالات متحده و کره جنوبی را به حملات هسته ای تهدید کرده است و آمریکا نیز در تلاش است که تحریم های بین المللی علیه کره شمالی را تشدید کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صورت‌حساب ۲ میلیون دلاری کره‌ شمالی برای زندانی آمریکایی؛ ترامپ تکذیب کرد

نگاهی از درون به کره شمالی: ماجراجویی یک عکاس

جنگ دو کره؛ چگونه آمریکا به فکر پرتاب بمب اتم روی کره شمالی افتاد؟