وزیر انرژی روسیه: ایران از طرح تثبیت تولید جهانی نفت مستثنی شود

وزیر انرژی روسیه: ایران از طرح تثبیت تولید جهانی نفت مستثنی شود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که می توان طرح تثبیت تولید جهانی نفت را در ماه آوریل اجرایی کرد و ایران را از آن مستثنی دانست. الکساندر نواک روز دوشنبه

وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که می توان طرح تثبیت تولید جهانی نفت را در ماه آوریل اجرایی کرد و ایران را از آن مستثنی دانست.

آگهی

الکساندر نواک روز دوشنبه پس از گفتگو با همتای ایرانی خود گفت: «ایران در موقعیت خاصی قرار دارد چرا که تحریم ها بر میزان تولید نفت این کشور تاثیر گذاشته است.» وی افزود که «ایران خواهان هماهنگی بین کشورهای صادرکننده نفت است اما نخست نیاز دارد که تولید نفت خود را به حد مورد نظر رساند.»

بیژن زنگنه مواضع روسیه درباره ایران را دلگرم کننده و بسیار مثبت خواند و گفت: «به بهبود وضع بازار نفت در آینده امیدوار است.» وزیر نفت ایران روز گذشته اعلام کرده بود که هرگاه تولید نفت ایران به مرز ۴ میلیون بشکه در روز برسد این کشور حاضر خواهد بود درباره طرح تثبیت تولید نفت مذاکره کند.

تولید نفت ایران در ماه فوریه گذشته ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز اعلام شده است.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که پیش تر روسیه و عربستان سعودی و قطر و ونزوئلا در جریان مذاکرات ماه گذشته در دوحه خواستار آن شده بودند که با توجه به کاهش قیمت نفت، تمامی کشورهای صادرکننده میزان تولید نفت را تثبیت کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صادرات نفت روسیه با وجود تحریم‌های غرب افزایش یافته است

سایه‌های متحرک خاکستری؛ روسیه چگونه تحریم‌های نفتی را دور می‌زند؟

قیمت نفت به‌دلیل طرح عربستان برای کاهش تولید یک دلار افزایش یافت