Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

قاسم سلیمانی: جمهوری اسلامی جان خود را سپر سنی‌ها کرده است

قاسم سلیمانی: جمهوری اسلامی جان خود را سپر سنی‌ها کرده است
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اتهام‌ها درباره ماجراجویی ایران در منطقه خاورمیانه را رد کرد و گفت که جمهوری اسلامی جان خود را سپر سنی‌ها کرده است.

آقای سلیمانی در یک سخنرانی در کرمان گفت: ما در هیچ کشوری به دنبال این نبودیم که برادران سنی را شیعه کنیم و اتفاقا برعکس، جان خود را سپر سنی‌ها کرده‌ایم.

این فرمانده سپاه افزود: ما علیه هیچ همسایه‌ای عملی نداشتیم و نیز هیچ دیدگاه توسعه طلبانه‌ای در هیج بعدی نداشتیم. حتی به رغم نامشروعیت بودن حکومت آل سعود٬ اما جمهوری اسلامی هیچگاه علیه آنها ماجرایی ایجاد نکرده٬ ولی این عربستان سعودی است که پیوسته در جهان اسلام و علیه ایران ماجراجویی کرده است.

نیروی قدس سپاه، شاخه برون‌مرزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی محسوب می‌شود. در سال‌های گذشته گزارش‌های مختلفی درباره حضور نیروی قدس و شخص قاسم سلیمانی در منطقه منتشر شده است. برخی از کشورهای منطقه از جمله ترکیه و عربستان سعودی ایران را متهم می‌کنند که در امور داخلی کشورهایی چون یمن، بحرین، عراق و سوریه دخالت می‌کند.

انتقاد از پچ‌پچ‌های سیاسی خصوصی در داخل ایران

فرمانده نیروی قدس سپاه در بخش دیگری از سخنان خود از «پچ‌پچ‌های سیاسی خصوصی» در داخل ایران درباره حضور سپاه پاسداران در سوریه و عراق انتقاد کرد.

آقای سلیمانی گفت: خیلی باید دقت کنیم جوان‌ها در جلسه‌های خصوصی و در پچ پچ‌های سیاسی تابع این فکر قرار نگیرند که ایران در پی ماجراجویی در منطقه است.

وی افزود: «همه می‌دانند اگر جمهوری اسلامی در مقبل تکفیر نمی‌ایستاد، امروز این آتش دامان همه را می‌گرفت و در این عالم٬ ما کشوری با نجابت و صلح طلب‌تر از جمهوری اسلامی نداریم.»

به نظر می‌رسد این انتقاد قاسم سلیمانی در واکنش به اعتراض تلویحی برخی از مقام‌های جمهوری اسلامی باشد که با حضور نیرو‌های نظامی ایران در سوریه و عراق مخالف هستند.

جمهوری اسلامی به مرکز عالم اسلام تبدیل شده

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در بخش دیگری از سخنان خود گفت که جمهوری اسلامی ایران به مرکز و محور عالم اسلام و تشیع تبدیل شده و همین امر سبب افزایش دشمنی‌ها با این نظام شده است.

وی افزود: اگر جمهوری اسلامی و ولایت فقیه نبود مزار امامان شیعه در عراق مورد تهدید دشمنان قرار می‌گرفت.

سلیمانی در پایان گفت: امروز اگر کسی به دفاع از جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی پایبند نباشد به اصول دین پایبند نیست و امروز امکان ندارد کسی بتواند از اسلام دفاع کند بدون اینکه از ولی فقیه دفاع کند مگر اینکه فقط بخواهد به صورت احکام عمل کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چراغ سبز آمریکا به اسرائیل برای ترور قاسم سلیمانی

سیر شبانه هنرپیشه‌های زن عراقی در تهران با حجاب اختیاری؛ استاندارد دوگانه جمهوری اسلامی در قبال زنان

امیرعبداللهیان: پاسخ ایران در شرایط تهدید، قاطع و فوری است