انتخابات منطقه ای در سه ایالت آلمان آزمونی برای سیاستهای مهاجرتی مرکل

انتخابات منطقه ای در سه ایالت آلمان آزمونی برای سیاستهای مهاجرتی مرکل
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رای دهندگان سه ایالت در آلمان روز یکشنبه در انتخابات منطقه ای شرکت می کنند. از این انتخابات بعنوان مهمترین آزمون برای سیاستهای حمایتی آنگلا مرکل در

آگهی

رای دهندگان سه ایالت در آلمان روز یکشنبه در انتخابات منطقه ای شرکت می کنند. از این انتخابات بعنوان مهمترین آزمون برای سیاستهای حمایتی آنگلا مرکل در قبال پناهجویان یاد می شود.

ایالت بادن وورتمبرگ با مرکزیت اشتوتگارت و راینلاند فالتس با مرکزیت ماینتس در غرب کشور و زاکسن آنهالت با مرکزیت ماگدبورگ در شرق در مجموع با ۱۷ میلیون نفر٬ یک پنجم جمعیت آلمان را در خود جای داده اند.

در بادن وورتمبرگ که برای نزدیک به پنجاه سال سنگر حزب اتحادیه دموکرات مسیحی بود٬ از زمان فاجعه هسته ای فوکوشیما در سال ۲۰۱۱ ائتلاف سبزها و سوسیال دموکراتهای آلمان اداره آن را در اختیار گرفتند. ویلفرد کرچمان٬ رهبر سبزها که از سیاست مهاجرتی مرکل حمایت کرده برای پیروزی در این ایالت خیز برداشته است.

در ایالت راینلاند فالتس یولیا کلوکنر نامزد ۴۳ ساله اتحادیه دموکرات مسیحی و مالو درایر از سوسیال دموکراتهای آلمان رقابت تنگانگی خواهند داشت. خانم درایر برخلاف رقیبش از موافقان سیاستهای مهاجرتی مرکل به شمار می رود.

در ایالات زاکسن آنهالت که نرخ بیکاری از مرز ده درصد گذشته نظرسنجی ها از قدرت گرفتن حزب راست گرای افراطی موسوم به «آلترناتیو برای آلمان» (آ اف د) حکایت دارد و پیش بینی می شود مخالفان سرسخت مهاجران حدود نوزده درصد آراء را به دست آورند.

نتیجه انتخابات منطقه ای در این سه ایالت ممکن است به تضعیف قدرت مرکل و عقب نشینی او در زمینه سیاستهای مهاجرتی بیانجامد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عملکرد ملی گرایان حزب «آ اف د» در انتخابات ایالتی، آزمونی برای دولت مرکل

آلمان ارتش خود را به «ستون دفاعی اروپا» تبدیل می‌کند

شکست سنگین برای ائتلاف شولتس؛ محافظه‌کاران در انتخابات محلی ۲ ایالت آلمان پیروز شدند