Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

در خبرها آمده بود...

در خبرها آمده بود...
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هر جمعه، خبرنگاران زبان های مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی

آگهی

هر جمعه، خبرنگاران زبان های مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

افزایش تمایل بریتانیایی ها برای داشتن گذرنامه ایرلندی

ترس از احتمال خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا باعث شده است بر شمار شهروندان بریتانیایی متقاضی گذرنامه ایرلندی بطور قابل توجهی افزوده شود. بسیاری از بریتانیایی هایی که متولد ایرلند هستند، سعی دارند از این امتیاز برای ماندن در اتحادیه اروپا استفاده کنند. بنا بر آمار وزارت خارجه ایرلند، در سال ۲۰۱۵ میلادی ۵۰۷ شهروند بریتانیا برای داشتن گذرنامه ایرلندی تقاضانامه های مربوطه را ارسال کرده اند. این رقم یک سال پیش از آن ۳۷۹ نفر بوده است.

روزنامه گاردین نیز گزارش می دهد که تقاضای کسب ملیت ایرلندی از سوی کسانی که پدر یا مادر ایرلندی داشته اند، در همین دوره ۱۱ درصد رشد داشته است.

EU referendum: Threat of #Brexit could be driving spike in applications for Irish passports https://t.co/wB2hOwCsXmpic.twitter.com/0aMCSMO6D2

— Belfast Telegraph (@BelTel) March 5, 2016

مادر بزرگها در لامبورگینی

مادر بزرگی را پشت فرمان یک لامبورگینی با قدرت ۶۵۰ اسب بخار تصور کنید. به نظرتان رانندگی آنها با چنین خودرویی چگونه خواهد بود؟

دو مادر بزرگ در لس آنجلس این کار را تجربه کردند و از آن بسیار لذت بردند. حضور پگی و اودری در لامبورگینی، تعجب اهالی شهر را برانگیخت. آنها با خوشحالی برای مردم دست تکان می دادند و با خودرویی که یکی از آنها او را «لامبو» و دیگری «گینی» صدا می زد به خرید رفتند.

آیا دیگر کشورهای اتحادیه اروپا مایل به ماندن بریتانیا در این سازمان منطقه ای هستند؟

نتایج یک تحقیق نشان می دهد که ۸۰ درصد رای دهندگان در کشورهای اسپانیا، لهستان و ایرلند و ۵۶ درصد رای دهندگان فرانسوی می خواهند که بریتانیا در این اتحادیه باقی بماند. رای دهندگان سوئدی و آلمانی نیز با حفظ این کشور در اتحادیه اروپا موافقند.

این تحقیق توسط دانشگاه ادینبورگ انجام شده است و پژوهشگران در این باره از ۸ هزار نفر از شهروندان این شش کشور عضو اتحادیه اروپا سوال کرده اند.

قرار است در ۲۳ ژانویه همه پرسی ماندن یا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا برگزار شود.

تهیه عسل از گیاه شاهدانه

نیکولا، پرورش دهنده ۳۹ ساله زنبور عسل که ساکن فرانسه است، کار نوینی را در دنیای نبورداری انجام داده است. او اکنون به قهرمانی در میان پرورش دهندگان زنبور عسل و همچنین علاقمندان به مصرف حشیش تبدیل شده است.

زنبورهای نیکولا می توانند کاری را انجام دهند که هیچکس قادر به انجام آن نیست یعنی تولید عسل از گیاه حشیش. نیکولا که خود از طرفداران مصرف حشیش است، طی چند سال گذشته در تلاش بوده تا بین دو سرگرمی مهمش یعنی زنبور و حشیش ارتباط برقرار کند و سرانجام نیز موفق شده است.

فرودگاه براندنبورگ؛ ورشکستگی پیش از افتتاح

افتتاح فرودگاه براندنبورگ آلمان که قرار بود در سال ۲۰۱۲ میلادی آغاز به کار کند تا سال ۲۰۱۷ میلادی عقب افتاد. کارشناسان معتقدند به دلیل هزینه های سنگین آماده سازی، احتمال آغاز به کار این فرودگاه در سال آینده نیز بعید است. به گفته آنها علت اصلی بروز این مشکل آن بوده که در برنامه ریزی و اجرای برنامه های مربوط به راه اندازی فرودگاه، سیاستمداران بیشتر از متخصصان دخالت داشته اند. توییت های سرگرم کننده زیادی در این باره ساخته شده است.

منابع:

Twitter, Galicia Méndez

greenrushdaily

neurope.eu

آگهی

www.independent.co.uk

globalnews.ca

Motorauthority.com

Bank of England

آگهی

Guardian

Does Europe really want us

www.tagesspiegel.de

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدیو؛ سورتمه بازی هاسکی‌ها در سواحل شنی آفریقای جنوبی

ویدئو؛ مبارزه با کووید۱۹ در ونزوئلا از طریق شرکت در آیین معنوی

یادبود جیمزباندها در موزهٔ مادام توسو