Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نخستین واکنش چهره های تنیس دنیا به ماجرای دوپینگ شاراپوا

نخستین واکنش چهره های تنیس دنیا به ماجرای دوپینگ شاراپوا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از بر ملا شدن نتیجه آزمایش دوپینگ ماریا شاراپوا، چهره های مطرح تنیس و بسیاری از ورزشکاران جهان به این مسئله واکنش نشان دادند. این تنیسور زن مطرح

آگهی

پس از بر ملا شدن نتیجه آزمایش دوپینگ ماریا شاراپوا، چهره های مطرح تنیس و بسیاری از ورزشکاران جهان به این مسئله واکنش نشان دادند.

این تنیسور زن مطرح روس دوشنبه شب در جریان یک کنفراس خبری در لس آنجلس اعلام کرد نتیجه آزمایش دوپینگی که در جریان مسابقات اوپن استرالیا داده مثبت اعلام شده است.

شماره یک سابق تنیس جهان با این حال مدعی شد داروی ملدونیوم که وی به مدت ده سال از آن استفاده می کرده به تازگی و از ابتدای ماه ژانویه به فهرست مواد ممنوع اضافه شده است.

واکنش چهره های مختلف دنیای ورزش به این مسئله همگی دال بر حمایت از شاراپوا دارد جز جنیفر کاپریاتی تنیسور آمریکایی که در واکنشی کنایه آمیز و انتقادی اینگونه توییت کرد: «خیلی عصبی و متاسفم. من بدون انجام تقلب به دوران حرفه ایم پایان دادم. بایست رها می کردم و رنج می کشیدم. مشاوران خوبی برای دور زدن سیستم نداشتم.»

مارتینا ناوراتیلوا تنیس باز اهل چک در تویت خود نوشت: «کمی در باره ماریا آرام تر باشید. هنوز همه چیز را نمیدانیم. امیدوارم یک اشتباه صادقانه باشد.»

جیمز بیلک تنیسور آمریکایی که سال ۲۰۱۳ به دوران حرفه ای خود پایان داد نیز در توییتی پذیرش این ادعا در کنفرانس خبری از سوی شاراپوا را نشانه شخصیت او دانسته است.

حمایت رایان هریسون دیگر تنیسور آمریکایی نیز اینگونه است: «به نظرم، این اشتباهی صادقانه از یک قهرمان بزرگ است.»

سرنا ویلیامز تنیسور زن شماره یک جهان که همه منتظر واکنش اش بودند در سخنانی گفت: «همه متعجب شدند و شوک زده اند. اما در عین حال فکر می کنم همه خوشحالند که ماریا خودش پیش قدم شد و صادقانه همه چیز را گفت. او نشان داد برای پذیرفتن آنچه سهل انگارانه انجام داده، شهامت زیادی دارد.»

ورزش روسیه اخیرا با رسوایی ها و پرونده های دوپینگ زیادی دست به گریبان بوده است. سرگئی سیماکف یکی از ورزشکاران سابق بوکس حرفه ای در روسیه می گوید: «او متهم به دوپینگ نیست و بیشتر در این ماجرا به دام افتاده است. زیرا همه از مواد نیروزا استفاده می کنند. اگر می گویید که ورزشکاران دارو استفاده نمی کنند اشتباه می کنید من خودم ورزشکار بودم و اکنون ۵۵ سال دارم . زمانی که جوان بودم ورزش حرفه ای انجام می دادم. اینکه حرفه ای ها دارو استفاده نمی کنند حرف خنده داری است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ملدونیوم چیست و چه کسانی مصرف می کنند؟

تبعات مالی بحران دوپینگ ماریا شاراپووا

مثبت اعلام شدن آزمایش دوپینگ شاراپوا