حملات جدید در شهرهای اسراییل همزمان با سفر جو بایدن به اراضی اشغالی

حملات جدید در شهرهای اسراییل همزمان با سفر جو بایدن به اراضی اشغالی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شهرهای تل آویو، بیت المقدس و پتخ تیکوا روز سه شنبه صحنۀ چند حمله با سلاح های سرد و گرم به عابران و گردشگران بود. در تل آویو و در نتیجۀ ضربات چاقوی یک

آگهی

شهرهای تل آویو، بیت المقدس و پتخ تیکوا روز سه شنبه صحنۀ چند حمله با سلاح های سرد و گرم به عابران و گردشگران بود. در تل آویو و در نتیجۀ ضربات چاقوی یک جوان فلسطینی، یک گردشگر آمریکایی کشته و ۱۱ نفر دیگر مجروح شده اند. عامل فلسطینی این حمله که یک جوان ۲۲ ساله بوده است در نتیجۀ شلیک گلوله پلیس اسراییل جان باخت.

در بیت المقدس نیز یک فلسطینی با گشودن آتش به روی سربازان اسراییلی دو پلیس اسراییلی را مجروح کرد. این جوان فلسطینی در حین فرار از محل تیراندازی توسط نیروهای اسراییلی هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد. پلیس همچنین می گوید یک عرب اسراییلی نیز در شهر پتخ تیکوآ با حمله به یک یهودی اسراییلی وی را از ناحیه قفسۀ سینه با چاقو مجروح کرده اما حال وی مناسب گزارش شده است. پلیس می گوید توانسته این جوان ۲۰ ساله را پس از مجروح کردن خلع سلاح کند.

این حملات در حالی صورت می گیرد که جو بایدن، معاون رئیس جمهوری آمریکا برای یک دیدار ۴۸ ساعته در تل آویو به سر می برد.

معاون رئیس جمهوری آمریکا که در فاصله ای نه چندان دور از محل حملۀ بوقوع پیوسته در تل آویو با شیمون پرز، رئیس جمهوری سابق اسراییل دیدار می کرد، بار دیگر بر اهمیت امنیت اسراییل برای کشور دولت متبوع خود تاکید کرد. دیدار این دو در مرکز صلح متعلق به شیمون پرز برندۀ جایزۀ صلح نوبل صورت گرفته است. بحران سوریه از موضوعاتی بود که در گفت و گوهای میان رئیس جمهوری سابق اسراییل و جو بایدن مطرح شده است.

معاون رئیس جمهوری آمریکا قرار است روز چهارشنبه به طور جداگانه با نخست وزیر اسراییل و رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی دیدار کند.

حملات فردی از سوی فلسطینی ها و اسراییلی ها علیه یکدیگر که از ماه سپتامبر گذشته در اراضی اشغالی شدت یافته است تاکنون منجر به کشته شدن دست کم ۱۷۵ فلسطینی شده است. به گفتۀ مقامات اسراییل تاکنون ۲۸ اسراییلی نیز در نتیجۀ این حملات که عمدۀ آنها با استفاده از چاقو صورت گرفته جان باخته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین سفر عمومی یک وزیر اسرائیلی به عربستان؛ کاتس برای یک رویداد گردشگری به ریاض رفت

گزارش رسانه‌های اسرائیل در مورد صدای مهیب خرم‌آباد: «حمله موساد به تاسیسات موشکی زیرزمینی امام علی»

عبور بولدوزر باعث شد تا نیروهای لبنانی و اسرائیلی در امتداد مرزهای مورد مناقشه گاز اشک‌آور شلیک کنند