پنجاه نفر در حمله «شبه نظامیان اسلامگرا» در تونس کشته شدند

پنجاه نفر در حمله «شبه نظامیان اسلامگرا» در تونس کشته شدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گروهی از شبه نظامیان اسلامگرا که از طریق مرز لیبی وارد تونس شده بودند، به مقر نیروهای ارتش و پلیس تونس حمله کردند. به گفته مقامهای دولت تونس در این

آگهی

گروهی از شبه نظامیان اسلامگرا که از طریق مرز لیبی وارد تونس شده بودند، به مقر نیروهای ارتش و پلیس تونس حمله کردند. به گفته مقامهای دولت تونس در این حمله دست کم پنجاه نفر از جمله چند غیرنظامی کشته شدند.

این حمله در شهر بن قردان صورت گرفت. بلافاصله پس از این اتفاق، مقررات منع رفت و آمد شبانه در این شهر وضع شد.

به گفته مقامهای کشور تونس، تا کنون بیش از سه هزار نفر از شهروندان این کشور برای پیوستن به گروه داعش در جنگ در سوریه و عراق راهی این منطقه شده اند که بسیاری از آنها پس از آموزش دیدن به تونس بازمی گردند.

محمد باجی قائد سبسی، رئیس جمهوری تونس می گوید: «حمله امروز به نیروهای ارتش و به نیروهای امنیتی در بن قردان در ساعت پنج صبح بی سابقه بود. یک حمله سازمان یافته که عاملان آن احتمالا به دنبال کنترل منطقه و شاید اعلام استقلال بودند. من می خواهم به مردم تونس بگویم که افتخار کنند به این که نیروهای امنیتی ما هوشیارانه به حملات پاسخ داده اند.»

ماه گذشته نیروهای آمریکایی در یک حمله هوایی نیروهای شبه نظامی داعش را که اغلب آنها تونسی بودند در شهر صبراته لیبی در نزدیکی مرز تونس هدف قرار دادند.

کشور تونس پیش تر هم هدف حملات مسلحانه بوده است. حدود سه ماه قبل گروه داعش در حمله مسلحانه به اتوبوس حامل اعضای گارد ریاست جمهوری تونس مرگ بیش از ده نفر را رقم زد. مردان مسلح داعش حدود هشت ماه قبل با تیراندازی در یک ساحل تفریحی جان ۳۸ نفر را گرفتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دونده بریتانیایی پس از ۱۶ هزار کیلومتر و گذر از طول آفریقا به سفر خود پایان داد

ممنوعیت ورود هیئت پارلمانی اروپا به تونس؛ بروکسل توافقنامه مهاجرتی را تعلیق می‌کند؟

دیده‌بان حقوق بشر تونس را به «سوءاستفاده جدی» علیه مهاجران آفریقایی محکوم کرد