Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مارسل هیرشر و شش مسابقه دیگر تا جشن قهرمانی در جام جهانی اسکی آلپاین

مارسل هیرشر و شش مسابقه دیگر تا جشن قهرمانی در جام جهانی اسکی آلپاین
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مارسل هیرشر، روز یکشنبه به یک پیروزی دیگر دست یافت. این اسکی باز اتریشی که به تازگی تولد بیست و هفت سالگی اش راجشن گرفته، موفق شد مسابقه اسلالوم

آگهی

مارسل هیرشر، روز یکشنبه به یک پیروزی دیگر دست یافت. این اسکی باز اتریشی که به تازگی تولد بیست و هفت سالگی اش راجشن گرفته، موفق شد مسابقه اسلالوم اسلوونی را فتح کند. این دومین موفقیت طی دو روز گذشته، هشتمین پیروزی فصل و سی و نهمین قهرمانی دوران حرفه ای او بود.

هیرشر با فتح مسابقه اسلالوم بر روی پیست کرانیتسکا گورا عملا نشان داد بی جهت نیست او را مرد بی رقیب این فصل جام جهانی اسکی لقب داده اند. او با ثبت مجموع ۱ دقیقه و ۴۶ ثانیه و۲۴ صدم ثانیه، مقام نخست این مسابقه را از آن خود کرد و برای هجدهمین بار در این فصل بر روی سکو قرار گرفت. مارسل هیرشر با ۱۶۲۵ امتیازی که در این فصل از رقابت های مختلف برای خود جمع کرده هم اکنون در صدر جدول کلی قرار دارد و شش مسابقه مانده تا پایان جام جهانی، می توان او را پیشاپیش قهرمان این مسابقات دانست.

هنریک کریستوفرسن نروژی که نزدیکترین رقیب هیرشر به حساب می آمد در مسابقه اسلالوم اسلوونی نمایش قابل قبولی داشت و پس از رقیب اتریشی خود در جایگاه دوم قرار گرفت. او با ۸۱۱ امتیاز در صدر جدول کلی اسلالوم جا خوش کرده و از هم اکنون گوی بلورین این ماده را در دستان خود حس می کند. استفانو گراس ایتالیایی نیز پس از کریستوفرسن در جایگاه سوم این مسابقه قرار گرفت.

اما اویکا کاستلیک، اسکی باز سی و پنج ساله کروات، که از آسیب دیدگی مضمن زانو رنج می برد پیش از این اعلام کرده بود مسابقه اسلالومِ کرانیتسکا گورا آخرین حضورش در مسابقات جام جهانی آلپاین است. او در این مسابقه با ثبت رکورد ۵۵ ثانیه و ۷۱ صدم ثانیه از راهیابی به دور دوم بازماند.

پیروزی مقتدرانه میکائیلا شیفرین در اسلواکی

در پیست یاسنا، این میکائیلا شیفرین بود که با اقتدار اسلالوم زنان را فتح کرد. این اسکی باز جوان آمریکایی در اسلواکی با نمایشی درخشان هیچ شانسی برای رقبای خود باقی نگذاشت. او در دو دور نمایش خود بر روی پیست یاسنا، با یک اختلاف ۲ ثانیه و ۳۶ صدم ثانیه ای نسبت به نزدیکترین رقیبش وِندی هولدنر سوئیسی موفق شد قهرمانی در مسابقه اسلالوم اسلواکی را به کارنامه اش بیافزاید. شیفرین با این پیروزی چهارصد امتیازی شد و در جایگاه پنجم جدول اسلالوم فصل قرار گرفت.

در این مسابقه وندی هولدنر سوئیسی و ورونیکا زوزولوا اسکی باز اسلواکی پس از شیفرین به ترتیب دوم و سوم شدند. این در حالی است که هندسدوتر دیگر اسکی باز سوئیسی با کسب امتیاز مقام دهمی این مسابقه، ۶۵۱ امتیازی شد و از هم اکنون می تواند خود را فاتح گوی بلورین این ماده بداند.

اما لاراگوت سوئیسی با حذف شدن در این مسابقه می بایست تا روز دوشنبه منتظر بماند تا بلکه در ماده مارپیچ بزرگ بتواند فاصله ۲۸ امتیازی خود را با لیندسی وون صدر نشین جدول کلی مسابقات کاهش دهد. لیندسی وون به دلیل مصدومیت از مسابقات کنار کشیده است.

میکائیلا شیفرین قهرمان المپیک، دوبار قهرمان جهان و دارنده سه گوی بلورین جام جهانی در ماده اسلالوم، اکنون در موقعیت صعود به صدر جدول کلی قرار گرفته. به گفته فرانک پیکار، کارشناس مجله اسکی، او برای اینکار باید در مسابقات سرعت پیشرفت بیشتری داشته باشد: «او فتح جام جهانی را خیلی خیلی زود شروع کرد. شیفرین در اسلالوم موفق است زیرا او از همینجا درخشش خود را شروع کرد و بعد به سمت طیفی از رشته های گسترده تر نظیر مارپیچ بزرگ رفت که سال گذشته پیروزی های بزرگی در آن بدست آورد. بعد از آن هم نوبت سوپر جی رسید. او تمرین های زیادی را پشت سر گذاشت و سعی کرد بر روی شبکه های اجتماعی این نوید را به هوادارانش بدهد که قادر است در مسابقات سرعت نیز قابلیت خود را نشان دهد. اما سبک اسکی شیفرین خیلی با رشته های سرعت منطبق نیست. خط انحنای مارپیچ او بسیار بسته و کوچک است که مناسب مسابقات سرعت و مارپیچ بزرگ نیست. در این رشته ها باید فضای مانور بزرگتری ایجاد کرد تا چوب های اسکی سریعتر حرکت کنند.»

نگاهی به گذشته: افتخار آفرینی خواهران گواتشل در بازیهای المپیک

بازیهای المپیک زمستانی ۱۹۶۴ در اینسبروگ اتریش جریان داشت. خواهران گواتشل از فرانسه رقیبان خود را یک به یک پشت سر گذاشتند و مدالها را بین خود تقسیم کردند. ابتدا این کریستین خواهر بزرگتر بود که در دو دور مسابقه اسلالوم، زمانی بهتر از ماریِل خواهر کوچکتر بدست آورد و با نود و یک صدم ثانیه اختلاف نسبت به او به مقام نخست رسید.

دو روز بعد این دو جای خود را عوض کردند. اینبار ماریِل با کاور شماره ۱۴ در مسابقه مارپیچ بزرگ برتری خود را بر دیگر رقبا تحمیل کرد و خواهرش کریستین به همراه جین ساوبرت آمریکایی به مقام دوم رسیدند.

ماریِل چهار سال پس از آن در بازیهای المپیک گرونوبل، طلای اسلالوم را از آن خود کرد و سپس در سن ۲۲ سالگی چوب های اسکی خود را آویزان کرد. پاتریشیا کوچکترین عضو خانواده گواتشل نیز سابقه قهرمانی جوانان کشور فرانسه را در همین ماده دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرچمدار کاروان ایران اولین «دوپینگی» المپیک پکن؛ ادامه تمرین ستاره ۱۵ساله روس با جود تست مثبت

پایان مسابقات جهانی کوهنوردی با اسکی در سوئیس با معرفی تیم های برگزیده

اسکی آلپاین؛ گوی بلورین اسلالوم مردان در دستان مارسل هیرشر