عملکرد فیسبوک هدف تحقیقات مقامات آلمانی

عملکرد فیسبوک هدف تحقیقات مقامات آلمانی
نگارش از Soroush Alavi

نهاد فدرال ناظر بر فعالیتهای تجاری بازرگانی در آلمان تحقیقاتی را درباره عملکرد شبکه اجتماعی فیسبوک در این کشور آغاز کرده است. فیسبوک مظنون به زیرپا

نهاد فدرال ناظر بر فعالیتهای تجاری بازرگانی در آلمان تحقیقاتی را درباره عملکرد شبکه اجتماعی فیسبوک در این کشور آغاز کرده است.

فیسبوک مظنون به زیرپا گذاشتن قوانین مربوط به حفاظت از داده های اینترنتی و مخابراتی از طریق تحمیل شرایط خاص استفاده از این شبکه به کاربران خود در آلمان است.

فیسبوک حجم بالایی از درآمد خود را از طریق آگهی های تبلیغاتی بدست می آورد.

آندرآس مونت، رییس دفتر فدرال مبارزه با کارتلها گفت: «داده های کابران فیسبوک برای پخش آگهی های تبلیغاتی اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد. امروز تحقیقات ما برای روشن شدن این موضوع صورت می گیرد که آیا فیسبوک از موقعیت برتر خود در بازار سوء استفاده کرده و آیا کاربران دقیقا اطلاع دارند که داده های آنها به چه صورت و به چه دلیل مورد استفاده قرار می گیرد؟»

پیش از این نیز چندین نهاد در آلمان درباره فعالیتهای فیسبوک تحقیقاتی را بعمل آورده اند. هفته گذشته مارک زاکربرگ، بنیانگذار این شبکه اجتماعی به آلمان سفر کرد و با نمایندگان پارلمان و کارکنان فیسبوک در این کشور دیدار کرد.

تعداد کاربران فیسبوک در آلمان ۲۸ میلیون نفر است. تعداد کل کاربران فعال این شبکه در سراسر دنیا نیز به رقم بیش از ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون نفر می رسد.

مطالب مرتبط