جنگ حقوقی اپل و اف بی آی ادامه دارد

جنگ حقوقی اپل و اف بی آی ادامه دارد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خبر کوتاه تیم کوک، رئیس اپل در یک مصاحبه بار دیگر بر موضع خود در مقابل پلیس فدرال آمریکا تاکید کرد. روسای شرکت اپل از دادن اطلاعات تلفنی یکی از حمله

آگهی

خبر کوتاه

تیم کوک، رئیس اپل در یک مصاحبه بار دیگر بر موضع خود در مقابل پلیس فدرال آمریکا تاکید کرد. روسای شرکت اپل از دادن اطلاعات تلفنی یکی از حمله کنندگان در جریان تیراندازی سن برناردینو به اف بی آی خودداری می کنند.

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در این جنگ قضایی به کمک پلیس فدرال آمریکا آمده و جان برنان، رئیس این سازمان کنترل تلفن حمله کنندگان سن برناردینو را حق مشروع اف بی آی دانسته است. بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت نیز طرف اف بی آی را گرفته و آن را مورد خاصی دانسته است که باید با همکاری به آن پاسخ داد. در مقابل، مارک زاکربرگ، صاحب فیسبوک از تصمیم تیم کوک، رئیس شرکت اپل حمایت کرده و اعلام کرده است با وی «همدردی» می کند.

در این تیراندازی که ۱۴ کشته برجای گذاشت، سید فاروق به همراه همسرش تشفین ملیک به روی حاضرین در یک مرکز درمانی آتش گشودند. طبق تحقیقات پلیس فدرال آمریکا این دو که اصالتا اهل پاکستان و عربستان سعودی هستند از چند ماه پیش از این اقدام، گرایش های افراطی پیدا کرده و اعلام کرده بودند با داعش بیعت کرده اند.

پلیس در تحقیقات خود همچنین به تصاویری دست یافته است که از تمرین تیراندازی این دو در روزهای منتهی به این حمله حکایت دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اپل به پلیس فدرال آمریکا نه گفت

مجلس نمایندگان آمریکا «از نهر تا بحر» را به عنوان شعار «یهودستیزانه» محکوم کرد

آزمون بر سر راه بایدن در خطرناک‌ترین لحظه؛ آیا خاورمیانه درگیر جنگی تمام‌عیار می‌شود؟